Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Şubat 2020 ( 696 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın hedefindeki Başbuğ'dan iktidara hodri meydan!


FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik çıkışı Türkiye'nin gündemine oturan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, yeni açıklamalarda bulundu. Başbuğ, çizgisinin net olduğunu belirterek, "Doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye hep devam edeceğim" dedi.FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik 2009'da TBMM’ye getirilen kanun teklifini veren siyasilerin araştırılmasını talep eden çıkışı ile gündemde olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, açıklamalarda bulundu. 

"ÇİZGİM BELLİ"

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar'a konuşan Başbuğ, "Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, İlker Başbuğ olarak benim çizgim belli ve net. Benim için her şeyden önce vatan toprağımızın ve milletimizin birlik, bütünlüğünün korunması gelir." ifadesini kullandı.

Başbuğ, "Son katıldığım televizyon programında da ifade ettiğim gibi, benim bundan başka bir amacım yoktur. Bunun için de doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim." görüşünü savundu.

KKTC Başkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamalarına da değinen Başbuğ, "Akıncı'nın garantilerin kaldırılması konusunda söz söyleme yetkisinin olmadığını, bu konunun TBMM'nin vereceği bir karar olduğunu ifade etmiştim." düşüncelerini dile getirdi.

https://www.haber3.com/guncel/erdoganin-hedefindeki-basbugdan-iktidara-hodri-meydan-haberi-5081857

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener: Cumhurbaşkanı seçildiğim takdirde ilk gün iyi bir nakliyeci bulacağım! Duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız! İstanbul'daki Suriyeli garsonların maaşları bakın ne kadara çıktı? CHP'li vekil Erdoğan'ın eski defterlerini açtı, AKP'li vekiller yerlerinden fırladı! Vatandaşı götürmeden, paraları götürmüşler!