Anasayfa1
16 Ekim 2019 ( 98 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan’la görüşmesi beklenen Pompeo: ‘İstikrarsızlığın sorumlusu Erdoğan’


Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı, Erdoğan’la görüşmek için Ankara’ya gelmesi beklenen Pompeo, Fox Business Network’e son durumla ilgili açıklamalar yaptı.“Suriye’deki duruma bir çözüm bulma arayışındayız” diyen Pompeo, “Bölgedeki istikrarsızlıktan Erdoğan sorumludur” dedi.

Pompeo, Erdoğan’ın “Muhattabım Trump” dedikten sonra geri adım attığı ABD heyetiyle görüşülmesine ilişkin de, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme beklentisi içindeyiz. Başkan Trump bunu ABD hükümetinin en üst düzeyinde yapıp kendisiyle yüz yüzde görüşmemizin önemli olduğu hissiyatında, Erdoğan’ın durması lazım” açıklamasında bulundu.

Öte yandan, ABD’nin amacı ABDTürkiye ilişkilerini koparmak değil diye Pompeo, “ABD’nin amacı, Türkiye’yi bu tür davranışlara girme kapasitesinden mahrum bırakmak” ifadelerini kullandı.

https://www.abcgazetesi.com/erdoganlagorusmesibeklenenpompeoistikrarsizliginsorumlusuerdogan48355

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kürşat Ayvatoğlu'nun 'pudra şekeri' videosunda yanında olan isim ortaya çıktı! Anketçilerden muhalefete 23 Haziran uyarısı Vakfı okullarda kulüp kurma çalışmalarına başladı! HES, Trabzon'daki Balkodu Deresi'ni kuruttu!