Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Aralık 2018 ( 192 izlenme )

Erkan Tan kudurdu! "Gezicilerin başları kesilmelidir"

Yandaş sunucu Erkan Tan, Takvim’deki yazısında Haziran Direnişi’ne katılanların “başlarının kesilmesini” istedi.


Yandaş A Haber kanalındaki programında Mehter marşları eşliğinde yaptığı şovlarıyla bilinen sunucu Erkan Tan, Takvim‘deki yazısında Haziran Direnişi’ne katılanların “başlarının kesilmesini” istedi.

Fransa’daki sarı yeleklilerin protesto gösterilerini köşesine taşıyan Tan, olayları Türkiye’ye taşımak isteyenlerin de olduğuna dikkat çekmek isterken, konuyu Haziran Direnişi’ne getirdi. O dönem eylemlere katılan milyonları bildik yalanlarla karalamaya çalışan yandaş isim “Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir.” dedi.

Tan yazısında cinsiyetçi bir dille çirkefliğe başvurmayı da ihmal etmeyerek “Bu saatten sonra, Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur… ” ifadelerini kullandı.

Yazıdaki ilgili bölüm şöyle:

“FRANSA yanıyor ise Türkiye de yansın diye içlerinden geçirenler yok mu…? Sokaklara çıkalım, ortalığı yakıp yıkalım, ekonomiyi felç edelim, polislere düşmana saldırır gibi saldıralım diye yanıp tutuşanlar yok mu…? Gezi olayları esnasında, CHP’nin ve HDP’nin çok sevdiği çapulcular, seçilmiş hükümeti devirebileceklerini zannetmediler mi…? Emperyalist yamyamlarca desteklenmediler mi…? Ülkemizde, Osman Kavala başta olmak üzere, bazı iş adamları ve holdingler bu alçakları açıkça desteklemediler mi…? DHKP-C, PKK, FETÖ mensubu kahpeler ile birlikte davrandılar. Devlete baş kaldırdılar.
Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir. Bu saatten sonra, Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur… Bu cümleyi fakir kardeşinize Alim Koptur adlı seyircimiz göndermiş… Çok hoşuma gitti. Sizler ile paylaşmak istedim….”

https://gazetemanifesto.com/2018/erkan-tan-kudurdu-gezicilerin-baslari-kesilmelidir-225537/

Bunlar da İlginizi Çekebilir