Anasayfa1
17 Temmuz 2022 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Erzurum ve Sakarya’ya şehit ateşi düştü


Kuzey Irak’ta icra edilen PençeKilit Harekatında Erzurum’un Oltu nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın ve Sakarya nüfusuna kayıtlı Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek şehit düştü


Milli Savunma Bakanlığı (MSB), PençeKilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın’ın hastanede şehit olduğunu açıkladı. MSB ayrıca bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucunda P. Tğm. Ömer Faruk Civelek'in şehit olduğunu bildirdi.

MSB tarafından yapılan açıklamalarda şöyle denildi:

* PençeKilit Harekatı bölgesinde 17 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile yaşanan çatışmada kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

* 17 Temmuz 2022 tarihinde, PençeKilit Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucunda kahraman silah arkadaşımız P. Tğm. Ömer Faruk Civelek şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

NAAŞI BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

Evli olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın'ın (38) naaşı memleketi Erzurum'a getirildi. Şehit Taşkın için Erzurum Askeri Havaalanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Törene protokol mensupları, askeri erkan ve şehit yakınları katıldı.

Şehidin cenazesi, törenin ardından Oltu ilçesine götürüldü. Taşkın'ın cenazesi, yarın Oltu ilçesi Tuzla köyü Yeni Cami’de ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

SAKARYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Sakarya'nın Karasu ilçesi Gölköprü Mahallesi'nde ikamet eden Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek, PençeKilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit oldu.

Acı haber, şehidin Karasu ilçesi Gölköprü Mahallesi'nde yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Civelek’in nişanlı olduğu ve Eylül ayında evleneceği öğrenildi. 

(DHA, İHA)Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cerrahpaşa Rektörlüğü'ne yapılan atama 'pes' dedirtti! Nuri bey için özel yasa çıkarıldı! Türkiye’nin tanıtımı için Tamince atama! Millet bahçesine 110 milyon lira harcanacak! İstanbul’da simite zam geldi!