Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Ağustos 2019 ( 122 izlenme )
Reklamlar

Eski AKP’li vekil "Kayyum atamalarında sıra Mansur Yavaş’ta olabilir"


22. dönem AK Parti milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, AK Parti’nin İstanbul yenilgisinin faturasını HDP üzerinden Kürtlere kestiğini savundu. Kayyum atamalarının başka partilere de sirayet edebileceğini söyleyen Ünsal, “Sırada Mansur Yavaş olabilir” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçim kampanyasında “seçilirlerse mazbatayı alacaklar mı, alırlarsa çalışırlar mı” açıklamasını hatırlatan Ünsal, kayyım atamalarının sürpriz olmadığını söyledi.

Türkiye demokrasinin sorunlu olduğunu ama seçimlerin iyi-kötü yapıldığını ifade eden Ünsal, “ AKP-MHP- Vatan Partisi’nden oluşan iktidar bloğunun hukuku ve demokrasiyi pervasızca çiğnediğini” öne sürdü.

İSTANBUL’UN FATURASI KÜRTLERE KESİLDİ

İktidarın HDP’ye yönelmesinin bir nedeninin İstanbul seçimleri olduğunu belirten Ünsal, “HDP’ye yönelme konusunda bir devlet pratiği vardı zaten. Ama son yönelmenin en önemli sebeplerinden biri İstanbul seçimindeki muhalefet bloğundan en rahat yönelebilecek kesimin Kürtler olması. İstanbul’u kaybetmek AKP için çok büyük bir darbe oldu, hiç beklemiyorlardı. AKP’nin bu yenilginin faturasını HDP üzerinden Kürtlere kestiğini görüyoruz” dedi.

SIRADAKİ KAYYUM  ATAMASI MANSUR YAVAŞ OLABİLİR

Ünsal, kayyum atamalarının başka partilere de sirayet edebileceğinin mümkün olduğunu belirterek, en büyük risk altında olan belediyenin iseCHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Ünsal, “Mansur Yavaş hakkında bir hukuki süreç yaşanıyor. Eğer o süreci Mansur Beyin belediye başkanlığına mal olacak şekilde sonuçlandırırlarsa – ki olmaz diyemiyorum – sırada Mansur Yavaş’ın olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

https://www.turkiyemtv.com.tr/haber/3007402/eski-akpli-vekil-kayyum-atamalarinda-sira-mansur-yavasta-olabilir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akit Tv'nin eski sunucusu, CHP'yi eleştirirken kulaklığına gelen uyarıyla mosmor oldu ! AKP'li Belediye'nin şirketi, belediye tarafından zarar ettirildi! Kamu ihalelerinde son 15 yılda en çok payı o şirketler aldı! 30 CHP Parti Meclisi üyesine ’15 Temmuz’ davası!