Anasayfa
18 Ağustos 2020 ( 45 izlenme )
Reklamlar

Fahrettin Altun'dan Joe Biden itirafı! "Biliyorduk"


ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Türkiye'ye yönelik sözlerine "7 ay niye beklediniz?" eleştirisine tepki veren İletişim Başkanı Altun, "Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?" dedi.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın açıklamaları üzerinden "7 ay niye beklediniz" açıklaması yapan muhalefete tepki gösterdi.

Altun, Twitter hesabından yaptığı eleştiride, şu ifadeleri kullandı:


"Biden'ın ‘muhalefetle el ele Erdoğan'ı devireceğiz" sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hala net bir cevap veremedi. Hep bir ağızdan "7 ay niye beklediniz" diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Biden'ın açıklamalarının ortaya çıkması üzerine "7 aydır neredeydiniz" diye sormuş ve Altun'u eleştirmişti.

BİDEN'IN SÖZLERİ

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Joe Biden'ın 19 Ocak'ta New York Times (NYT) yayın kuruluna verdiği söyleşide söylediği sözler, son günlerde Türkiye'nin gündemine oturdu.

Biden, söz konusu söyleşide, "Erdoğan bir otokrattır, yapmamız gerektiğini düşündüğüm şey, ona karşı çok farklı bir yaklaşım benimsemek ve muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça ortaya koymak" ifadesini kullanmıştı.

Biden, "Erdoğan'ı mağlup edin. Darbeyle değil, seçim süreciyle" demişti.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Önce şu soruyu sormak gerekiyor. 7 ay önce yapılan açıklama ortada dururken bu ülkenin Cumhurbaşkanı kimdi? Bu ülkenin sarayında kim oturuyordu, bu ülkenin Dışişleri Bakanı kimdi? Yedi aydır tepki vermediler, neden şimdi tepki veriyorlar? Biz CHP olarak bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geliyoruz. Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz. Çünkü bağımsızlık bizim karakterimizdir Bu karakterden yola çıktık" açıklamasını yapmıştı.

https://www.birgun.net/haber/fahrettinaltundanjoebidenitirafibiliyorduk312397

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

10 ay sonra açıklandı! Saray’ın müteahhidine 320 milyon TL’lik ihale! Paraya sıkışan iktidar yeni kaynak buldu! Kahraman ormancı dehşeti anlattı: "Bir cesaret geldi, koşmaya başladım" İşsiz bir babanın isyanı 'Alacağını tahsil ederken varsın, Ben açken neredesin? Yok ettiler ülkeyi!'