Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Ocak 2020 ( 38 izlenme )
Reklamlar

FETÖ’den kurtarılan okulda, şimdi de dinci toplantı… Kafa aynı kafa!


FETÖ’den alınıp imam hatip yapılan devlet okulunda dinci vakıf toplantı düzenledi. Salondaki Atatürk posterlerinin üstü kapatıldı.
Foto Sözcü

Türk Bayrağı ve Atatürk var

Burası, İzmir Yamanlar'daki Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin spor salonu. Bu lisenin binası 15 Temmuz'dan önce Feto'nun adeta İzmir'deki üssüydü.

Ancak 15 Temmuz'dan sonra devlet bu liseye el koydu, imam hatip yaptı. İşte bu lisenin spor salonu, önceki gün İsmailağa cemaatine bağlı Sıla Vakfı'nın toplantısına sahne oldu.

Foto Sözcü

Türk Bayrağı var, Atatürk yok

Dinci vakfın tıpkı FETÖ'cülerde olduğu gibi Atatürk alerjisi vardı. Bu yüzden devlet okulunun salonunda bulunan Atatürk posterlerinin üstünü, vakfın bez afişleriyle kapattılar.

Ülkenin kurucusuna yapılan bu saygısızlık, “mansetturkiye.com” internet sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Devlet okulunun kim tarafından dinci vakfa tahsis edildiği merak ediliyor.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/fetoden-kurtarilan-okulda-simdi-de-dinci-toplanti-kafa-ayni-kafa-5557152/?fbclid=IwAR2edriggSt_aGHFJcXn4hvGFsmFEoPUqSAsiZsGJ0Y4yVW3KXIjKbcTeog

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Gece bekçilerine makbuz verildi, trafik cezası kesiyorlar' AKP'li Üsküdar Belediyesi, halkın parasıyla 'evet'e sponsor oldu, savcılık görmezden geldi ! Ali İhsan Yavuz bu akrabalara ne diyecek? Muharrem İnce’nin merakla beklenen basın toplantısı