Anasayfa1
08 Nisan 2018 ( 143 izlenme )
Reklamlar

Finike'de okullara 'cuma namazı' düzenlemesi!

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü cuma günleri ders saatine 1 saatlik ara verilmesini istedi. Kaymakamlık bu isteğe onay verdi

Antalya’nın Finike ilçesinde bulunan okullarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izni ve Kaymakamlığın onayıyla derslere cuma namazı ayarı yapıldı. Karar eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde yayımlanan genelge ile kamu çalışanlarına verilen Cuma iznine dayandırıldı.

Derslere ara verildikten sonra 1 ders daha yapılacağı belirtilen kararda Kaymakamlığın oluru yer aldı. İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü imzasıyla Kaymakamlığa gönderilen yazıda “Başbakanlık tarafından yayınlanan 2016/1 sayılı Cuma izni Genelgesi çerçevesinde öğretmen ve öğrencilerimizin Cuma namazına gidebilmelerine imkan sağlamak üzere ilçemiz okullarında sadece cuma günlerindeki ders saatleri programında değişiklik yapılmasının (sabah 5 ders öğleden sonra 1 ders olacak şekilde) düzenleme yapılması Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir. Makamınızca uygun görüldüğü takdirde olurlarınıza arz ederim” denildi. Kaymakamlığın onayının ardından karar bütün okullara talimat olarak gönderildi.

GENELDE KAMU ÇALIŞANLARINI KAPSIYOR

Öte yandan Başbakanlık genelgesi yalnızca kamu çalışanlarını kapsıyor. Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgede “Cuma namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verilir” ifadeleri kullanılmıştı. Genelgede yalnızca kamu çalışanları yer alırken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencileri de buna dahil etti.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/turkiye/finikedeokullaracumanamaziduzenlemesih86312.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

9 asker şehit oldu efsane komutanın sözleri yeniden gündemde: ‘Ara, bul, yok et! Ne üssü?’ Asgari ücretli yaşam savaşı verirken Erdoğan'dan BM'ye: Bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz Sedat Peker kendisini üzen olayı anlattı CHP liderinden çarpıcı iddia! "Merkez Bankası'nın dolar satması gerekiyor ama satamıyor, çünkü para başkasının"