Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Şubat 2020 ( 145 izlenme )

Flaş… İmamoğlu’ndan Erdoğan’a çok sert ‘FETÖ’ yanıtı


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP grup toplantısında izlettiği videoda yer alan “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlık bölüm sonrası Erdoğan’a çok sert yanıt verdi.


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP grup toplantısındaki konuşmasında gösterilen “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile FETÖ ilişkisi” adlı videodaki “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlıklı bölüm sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sert bir çıkış yaptı.

Kameraların karşısına geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve isimini vermeden bir bakanı sert sözlerle eleştirdi.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları:

  • Bahsi geçen vatandaş (Erkan Karaaslan) benim danışmanım değil. Bahsi geçen vatandaşın hizmet ettiği birçok kamu kurumu var, onlarca bakanlık var, MİT var.
  •  2012’den beri hem AKP döneminde hem ben Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken de hizmet eden konumdaydı. Verdiği hizmetlerin hepsi kayıtlı.

HANGİ BAKANINIZ İZMİR’E DAVET ETTİ?

– Polemik yaratmamak adına bugüne kadar paylaşmadığım bir şeyi ilk kez açıklayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum: 31 Mart seçiminden birkaç gün önce bahsi geçen Erkan Karaaslan’ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti, hem de bilet alarak? Hâlâ kabinenizde bulunan bu bakan, “İmamoğlu’na öncelikle FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek” dedi mi, demedi mi? Bu kumpastan, bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı’ın haberi var mı? Onun onayıyla mı yapıldı, yoksa haberi yok mu?

TÜM SAMİMİ İFADELERİMİ GERİ ÇEKİYORUM

  • Böyle makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar, çok üzüntü içindeyim.
  •  Kendisine bir ay önce çok samimi bir mektup yazdım. İstanbul’la ilgili brifing vermek için talebimi ilettim. Ama hâlâ Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden, ona sunulan yalan bilgilerle kumpas devam ediyor.
  •  Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm samimi ifadelerimi artık geri çekiyorum. Gerek kalmadı.
  •  Suçladıkları, FETÖ imamı dedikleri şahıs şu an serbest. Mahkemesi görülmüş ve serbest. Böyle bir ifşa olabilir mi?

https://www.abcgazetesi.com/flas-imamoglundan-erdogana-cok-sert-feto-yaniti-80195

Bunlar da İlginizi Çekebilir