Anasayfa1
03 Ağustos 2022 ( 12 izlenme )

Gazeteci Zülal Kalkandelen'e alçak tehdit!


Daha önce avcılık karşıtı yazıları sebebiyle tecavüzle tehdit edilen gazeteci Zülal Kalkandelen'e yönelik saldırılar devam ediyor. Son olarak, sosyal medyadan bir paylaşımda bulunan Kalkandelen, "Yıllardır çeşitli nedenlerle ölüm tehditleri de alıyorum. Bir ricam var: Şimdi destek vermeyenler, ben bu dünyadan ayrıldığımda arkamdan beni öven bir şey yazmasın" dedi. 


Av karşıtı yazıları nedeniyle İ.B. isimli şahıs tarafından "tecavüz" tehdidinde bulunulan Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Şahısla ilgili "delil yetersizliğinden" beraat kararı verilmişti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kalkandelen, kendisine yönelik tehditlerin sürdüğünü belirtti. 2019 yılında atılan ve idamla tehdit edildiği bir tweeti paylaşan Kalkandelen, "Hakkımda bu paylaşım yapıldığında da suç duyurusunda bulunmuştum ama savcı 'kovuşturmaya gerek yok' kararı vermişti" dedi.

"YILLARDIR ÖLÜM TEHDİDİ ALIYORUM"

Son olarak kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kalkandelen, kendisine yönelik tehditlerin sürdüğünü belirtti.

2019 yılında atılan ve idamla tehdit edildiği bir tweet'i paylaşan Kalkandelen, "Hakkımda bu paylaşım yapıldığında da suç duyurusunda bulunmuştum ama savcı 'kovuşturmaya gerek yok' kararı vermişti" dedi.

"ŞİMDİ DESTEK VERMEYEN..."

Yıllardır çeşitli nedenlerle ölüm tehditleri aldığını söyleyen Kalkandelen, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bir ricam var: Şimdi destek vermeyenler, ben bu dünyadan ayrıldığımda arkamdan beni öven bir şey yazmasın." 

KRT

Bunlar da İlginizi Çekebilir