Home
01 Kasım 2019 ( 76 izlenme )
Reklamlar

Harf devriminin yıl dönümünde AKP’li vekilden tepki çeken mesaj!


Türkiye Büyük Millet Meclisi, 29 harften oluşan yeni Türk alfabesini 1 Kasım 1928'de 1353 Sayılı Yasayla kabul etti.1 Kasım 1928 tarihinde Latin alfabesine dayalı yeni Türk alfabesinin kabulünden sonra, 24 Kasım 1928'de yayımlanan Millet Mektepleri Talimatnamesi gereğince, yurdun çeşitli yerlerinde Millet Mektepleri açılarak halka yeni harflerle okuma yazma öğretildi. Kısa zamanda halkın okuma yazma düzeyi arttırıldı.

Harf devriminin yıl dönümünde AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’dan dikkat çeken mesaj geldi.

AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Cemil Meriç’in harf devrimini hedef alan sözlerini “Kamus (dil) bir milletin namusudur. 'Kamus'a dokunan el Namus'a dokundu'. Cemil Meriç” mesajıyla paylaştı.

İşte o mesaj:

AKP’DE KRİZ YARATTI

Davutoğluna yakınlığıyla bilinen AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, dikkat çeken mesajlar paylaşmıştı.

FETÖ Borsası iddiaları arasında tahliye olan AKP’nin güçlü isimlerinin damatlarını eleştiren Atalay, paylaşımında Hz. Muhammed’in bir hadisini de paylaşmıştı.

Atalay, “‘Sizden önceki kavimleri helak eden şey şuydu: İçlerinde zayıf olanlardan biri bir suç işleseyde hemen cezalandırılırdı. Ama suçlu kişi güçlülerden (eşraftan) biri olsaydı o cezadan (bir şekilde yol bulunup) muaf tutulurdu'. Hz. Muhammed (sav)” diye yazarken, Atalay bu tweetin devamında ise, “'De ki: Ey kafirler! Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim.' (Kafirun 12)” ifadelerini kullanmıştı.

Atalay'ın söz konusu mesajları "istifa edecek" yorumlarına neden olmuştu.

https://odatv.com/harfdevrimininyildonumundeakplivekildentepkicekenmesaj01111934.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Afrin şehidi CHP'yi yasa boğdu Mehmet Cengiz’in özel jetini Fettah Tamince aldı Şarbon yayılıyor: Bir kişi daha hayatını kaybetti! Yazışmalar ortaya çıktı: Seçil Erzan’a eniştesi akıl vermiş