Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Kasım 2018 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Gaziantep'te büyük skandal! Tam bin 605 çocuk anne...

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen MHP'li Taşdoğan, Gaziantep'te son 18 ayda bin 605 çocuğun anne olduğunu söyledi.


MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, kentte ‘çocuk anne' sorununun bulunduğunu ve sayının her geçen gün arttığını söyledi.

"GAZİANTEP'TE 18 AYDA BİN 605 ÇOCUK ANNE OLDU"

Milletvekili Muhittin Taşdoğan, basın açıklamasında kentin sorunlarına da dikkat çekti. Bölgedeki en önemli sorunlardan birinin çocuk anneler olduğunu vurgulayan Taşdoğan, Sağlık Bakanlığı kayıtlarına göre Gaziantep’te 2018 yılı içerisinde 18 ayda bin 605 çocuğun anne olduğunu ifade etti. Taşdoğan, "Ülkemizde olduğu gibi Gaziantep’teki en önemli sorunlardan biri de çocuk anne sayısının her geçen gün daha da artmasıdır. Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre birinci sırada yer alan 2017 yılında bin 106, 2018’in ilk altı ayında ise 499 çocuk gebe kayda girdi. Bu verilere göre 18 ayda bin 605 çocuk anne oldu. Bu durum ülkemiz ve şehrimiz açısından oldukça can sıkıcı bir durumdur. Gerekli önlemler ve yaptırımlar konusunda adımları net atmadığımız sürece bu sayı korkunç noktalara gelecektir. Bu konu ile ilgili olarak çocuk haklarının yok sayılmasını engellemek ve çocuk hakları ile ilgili komisyon kurularak gerekli düzenlemelerin en ivedi şekilde yapılması gerekmektedir" şeklinde konuştu.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/gaziantepte-buyuk-skandal-tam-bin-605-cocuk-anne-215034h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım’ın İBB geçmişi: İDO büfelerini akrabalarına dağıttığı için görevden alındı! AOÇ’de resmen katliam! Mavi ladinler de kesildi! CHP liderinden kritik ziyaret Demirören kardeşlerin 'AKP' kavgası! 'AKP ve Erdoğan gittiğinde bizi yok ederler, üzerimizden silindir gibi geçerler!'