Anasayfa
05 Mart 2022 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Geçici ateşkes yapılmıştı, ertelendi! Ukrayna tarafından flaş açıklama


Rusya ve Ukrayna arasında kısmi ateşkes kararı alınmıştı. Bununla birlikte insani koridor açılacağını ve tahliyelerin bu şekilde gerçekleşeceği belirtilmişti. Ancak öğle saatlerine yapılan açıklamada ise Ukrayna'nın Mariupol kentinde güvenlik gerekçesiyle sivillerin tahliye edilebilmesi amacıyla alınan geçici ateşkes kararının ertelendiği duyuruldu.


Rusya Savunma Bakanlığı, Moskova saatiyle 10.00 itibarıyla Mariupol ve Volnovaha’dan sivillerin çıkması amacıyla geçici ateşkes uygulayacaklarını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Mariupol ve Volnovaha’dan sivillerin çıkması için insani koridorların açıldığı belirtildi.

Söz konusu koridorların Ukrayna tarafı ile anlaşma ile açıldığına işaret edilen açıklamada, “Moskova saatiyle 10.00 itibarıyla Mariupol ve Volnovaha’dan sivillerin çıkması amacıyla geçici ateşkes uygulanacaktır.” ifadesine yer verildi.

Kısa süre sonra tekrar yapılan açıklamada Mariupol'daki siviller "12.0017.00 arası tahliye edilecek" denildi.

Ukrayna'da Rus ordusu tarafından kuşatılan Mariupol şehrinin Belediye Başkanı Vadim Boyçenko, dün yaptığı açıklamada, kent halkının 5 gündür bombardıman altında olduğunu, tahliye için güvenlik koridoru oluşturulması gerektiğini söylemişti.

ATEŞKES ERTELENDİ

Öğle saatlerine yapılan açıklamada ise Ukrayna'nın Mariupol kentinde güvenlik gerekçesiyle sivillerin tahliye edilebilmesi amacıyla alınan geçici ateşkes kararının ertelendiği duyuruldu.,

Ukrayna'dan yapılan açıklamada "Rus güçleri ateşkese uymadı, koridor açılamadı" ifadeleri kullanıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 'ezdirmeyeceğim' demişti: Memur ve emekli maaşlarına gelen zam enflasyona ezildi! Sedat Peker iyileşir iyileşmez 4 bomba tweet attı, seçim günü ne olacağını açıkladı! Diyanet, bağış kampanyasıyla büyük gelir elde etti ama yine yetmiyor! Kılıçdaroğlu: Devleti FETÖ terör örgütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır!