Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Aralık 2018 ( 170 izlenme )
Reklamlar

Gezi'de yandaş kayırması! Kim provokatör kim değil?

Dizi ve sinema oyuncusu Mehmet Ali Alabora hakkında çıkarılan yakalama kararına sosyal medyada çok sert tepki gösterildi.


İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi Gezi Parkı eylemlerinin birinci yıldönümü olaylarına katılan M. Ali Alabora hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarttı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da geçtiğimiz günlerde Gezi eylemleriyle ilgili 120 kişi hakkında dava açtı. Öte yandan 600 kişi hakkında ise Gezi Parkı soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.

Son olarak ise sinema oyuncusu M.Ali Alabora hakkında Gezi eylemlerinden dolayı yakalama kararı çıkartıldı. Bu karar kamuoyunda tepkilere neden oldu. Bilindiği üzere Gezi Parkı eylemlerinin yaşandığı o günlerde birçok dizi ve sinema oyuncusu, ünlü isim eylemlere katılarak destek vermişti. O gün eylemlere destek veren isimlerin arasında bugün Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarına yakın ünlüler de yer alıyor. Bu isimler hakkında herhangi bir işlem yapılmaması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Bilindiği üzere Gezi Parkı eylemlerine katılan bu ünlü isimler daha sonra Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na giderek Başkan Tayyip Erdoğan’dan özür dilemiş ve birlikte poz vermişlerdi.

İşte sosyal medyada paylaşılan o isimler:

gezi-parki1.jpggezi-parki2.jpggezi-parki3.jpggezi-parki4.jpggezi-parki5.jpggezi-parki6.jpggezi-parki7.jpggezi-parki8.jpggezi-parki9.jpggezi-parki10.jpggezi-parki11.jpggezi-parki12.jpggezi-parki13.jpggezi-parki14.jpg

https://www.siyasetcafe.com/gezide-yandas-kayirmasi-kim-provokator-kim-degil-44570h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Etiler polis okulu arazisinde ağaç kesimi başladı! FETÖ’cülerin karargâhı AKP’lilerin oldu! Efsane sanatçıya İmamoğlu cezası! TBMM bütçe komisyonunda 23 Nisan skandalı!