Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Şubat 2019 ( 122 izlenme )
Reklamlar

Gezi soruşturması tamamlandı: Alabora ve Kavala’nın aralarında bulunduğu 16 kişiye rekor ceza istemi

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında oyuncu Memet Ali Alabora ve Osman Kavala' nın da bulunduğu 16 kişiye ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılması istendi.


Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Osman Kavala hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından Kavala hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede Osman Kavala’nın yanı sıra Can Dündar, Memet Ali Alabora, Ayşe Pınar Alabora, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu, İnanç Ekmekçi, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ın isimleri de yer aldı. Cumhuriyet savcısı, 16 sanığın “Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs” ve “Gezi olaylarını finanse etmek” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

http://halktv.com.tr/osman-kavalanin-iddianamesi-mahkemeye-gonderildi-372126

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Corona virüsle mücadele sürecinde yaşanan aksaklıklara AKP’liler de dayanamadı! Adapazarı Müftülüğü Kuran-ı Kerim’i böyle çöpe attı ! Beleş paradan olan bankamatikçiler iyice kudurmuş 'İmamoğlu'na oy verenleri asacaksın, keseceksin !' Madenci tekmeleyen Yerkel: Fotoğraf üzerinden ‘günah keçisi’ ilan edildim