Anasayfa1
12 Mayıs 2022 ( 49 izlenme )
Reklamlar

Göç İdaresi, Suriyeli sayısını güncelledi: Kilis'te 145 bin Türk, 107 bin Suriyeli var!


Göç İdaresi Başkanlığı, geçici koruma statüsündeki Suriyelilere ilişkin verilerini güncelledi. Buna göre 5 Mayıs itibariyle Kilis'te 145 bin Türk vatandaşı, 107 bin Suriyeli var. İşte detaylar...


Sığınmacı sorunu, kaçaklar ve vatandaşlıklar nedeniyle başlayan tartışma devam ediyor. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Türkiye'deki geçici koruma statüsündeki Suriyelilerin illere göre dağılımlarına ilişkin verileri güncelledi.

Buna göre, 5 Mayıs itibarıyla Türkiye'deki kayıtlı Suriyeli sayısı 3 milyon 762 bin 889'a ulaştı. İstanbul, 542 bin Suriyeli ile en çok Suriyelinin yaşadığı il konumunda.

Buna göre, 145 bin Türk vatandaşının yaşadığı Kilis'te, 107 bin Suriyeli bulunuyor. Başka bir ifadeyle, Suriyelilerin Kilis'teki Türk vatandaşlarına oranı yüzde 73,5. Bu oran Hatay'da yüzde 25, Gaziantep'te yüzde 21 ve Şanlıurfa'da ise yüzde 20.

Başkanlık, Türkiye'deki kaçaklarla ilişkin de verileri güncelledi. 1 Ocak5 Mayıs arasında 69 bini aşkın kaçak yakalandı. Bunların 33 binini Afganistan, 11 binini Suriye uyruklular oluşturdu. Üç bin Pakistan, üç bin de Filistin uyruklu yakalandı. Aykırı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Belediyede ne iş yaptığı bilinmeyen’ AKP’li başkan, istifa etti! 350 bin ağaç kesildikten sonra altın araması iptal edildi! Bakan Işıkhan'dan 'emekli ve memur maaşına zam' açıklaması: 'En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak' Sedat Peker gündeme getirmişti; Bedros Şirinoğlu'dan rüşvet istemekle suçlanan polisler hakkında takipsizlik kararı!