Anasayfa1
11 Aralık 2019 ( 382 izlenme )
Reklamlar

Gökçek'i yüzlerce dosyadan aklayan savcı FETÖ firarisi çıktı!


Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’i yüzlerce dosyadan aklayan savcı Şadan Sakınan’ın FETÖ firarisi olduğu ortaya çıktı. Gökçek’in karıştığı iddia edilen yolsuzluk dosyaları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde araştırılmaya devam ederken, ilk incelemelerde 110’dan fazla şüpheli olaya rastlandı.Yeniçağ'da yer alan habere göre; Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’i birçok dosyadan aklayan savcı Şadan Sakınan’ın, FETÖ firarisi olduğu ortaya çıktı. Gökçek’in karıştığı iddia edilen yolsuzluk dosyaları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde araştırılmaya devam ederken, ilk incelemelerde 110’dan fazla şüpheli olaya rastlandı.

Ankara’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Işık’ın önergesiyle araştırılmaya başlanan Gökçek dönemine ilişkin yolsuzluk iddialarından çarpıcı sonuçlar çıktı.

Işık, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde geçmiş döneme ilişkin çok sayıda usulsüzlük tespit etmiş bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmalar sonucunda tam 110 farklı olaya ilişkin dosyalar hazırlandı. Bu dosyalar Büyükşehir Belediyesi teftiş kurulu tarafından araştırılacak" ifadelerini kullandı.

GÖKÇEK İÇİN SORUŞTURMALAR PEŞİ SIRA GELEBİLİR

Işık'a göre Melih Gökçek’in karıştığı usulsüzlük iddiaları arasında en dikkat çekeni ise şu anda FETÖ’den firari durumda olan Savcı Şadan Sakınan ile olan ilişkisi.

Ertan Işık, açıklamalarına göre, Gökçek’in onayıyla yapılan imar değişikliğinde Savcı Sakınan’ın bir anda nasıl arazi zengini olduğu anlaşılıyor.

Işık'ın açıklamaları şöyle:

"FETÖ’cü Savcı Şadan Sakınan’ın, almış olduğu araziye bir anda adeta sihirli el dokunuyor. Gökçek döneminde gerçekleşen usulsüzlükte süreç şu şekilde gelişiyor: Savcı Sakınan, Etimesgut’un Yapracık Mahallesi’nde parsel no’su 823 olan tarladan 500 metrekarelik hisseyi 07.05. 2013 tarihinde satın alıyor. Etimesgut Belediye Meclisi, 04.07.2013 tarih ve 347 sayılı kararıyla satın almayı onaylıyor. Sonrasında, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarih ve 1346 no’lu kararıyla onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve Konut alanı olan ve inşaat emsali 3.30 olan 48410 ada ve 2 no’lu parsele hisselendiriliyor. Kısacası, FETÖ’cü savcının almış olduğu tarla arazisi bir anda imara açılıyor ve savcı milyoner oluyor."

GÖKÇEK’İN 100’DEN FAZLA DOSYASINI KAPATTI

"Gökçek ve Sakınan arasındaki bu garip ilişkinin asıl çarpıcı noktası ise Adliye’de yaşanıyor. Gökçek hakkında yapılan onlarca suç duyurusu, usulsüzlük dosyası bir şekilde Savcı Şadan Sakınan’ın önüne geliyor. Savcı Sakınan o kadar rahat ki gelen dosyaların tamamını “Soruşturmaya yer yoktur” kararı vererek reddediyor."

HSYK İNCELEME BAŞLATIYOR

"Savcı Sakınan’ın bir anda zenginleşmesi o denli göze batıyor ki HSYK bile soruşturma başlatmak zorunda kalıyor. Ama soruşturma Yargı’daki FETÖ’cülerin de etkisiyle bir türlü sonuçlandırılamıyor."

15 TEMMUZ’DAN SONRA FİRARİ

"Ankara’nın uzun yıllar usulsüz yollardan zenginleşmesini konuştuğu Savcı Şadan Sakınan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası aniden ortalıktan kayboluyor. Yapılan soruşturmalardan sonra FETÖ terör örgütüne üye olduğu ve örgüt adına Ankara Adliyesi’nde çok sayıda usulsüzlük yaptığı tespit ediliyor. Sakınan hala firari durumda."

http://www.krttv.com.tr/gundem/gokcekiyuzlercedosyadanaklayansavcifetofirarisiciktih21535.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ulaştırma Bakanlığı'ndan adrese teslim ihaleler! Emekli ve memur zammı belli oldu! 2020 zamlı memur ve emekli maaşları… Yine lüks yine şatafat yine siyaset... Ortaya çıkınca hesabı kapattı! Yandaş gazeteciden skandal Kılıçdaroğlu paylaşımı!