Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Şubat 2020 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Gökçek'in arkadaşına 30 milyon TL kira!


Eti Maden’in altı yılda 30 milyon 600 bin TL kira ödediği Genel Müdürlük binasının sahibi AKP’li Melih Gökçek’in arkadaşı Namık Tanık çıktı.Eti Maden’in altı yılda 30 milyon 600 bin TL kira ödediği Genel Müdürlük binasının sahibi AKP’li Melih Gökçek’in arkadaşı Namık Tanık çıktı. Ankara’da Gökçek döneminde belediyenin büyük işlerinin müteahhidi de olan Tanık, Gökçek’le beraber önce umreye sonra da hacca gitti.

Varlık Fonu’na devredilen Eti Maden’in kiraladığı ve 30 milyon lira ödediği genel müdürlük binasının sahibinin Melih Gökçek’in yakın arkadaşı müteahhit Namık Tanık olduğu ortaya çıktı.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2012 yılında Ankara’nın merkezindeki genel müdürlüğünü boşaltarak daha uzak bir semt olan Etlik’te bir bina kiraladı. Bina için üç yılı peşin olmak üzere aylık 330 bin TL ödeme yapıldı. Namık Tanık’ın sahibi olduğu şirketten kiralanan binadaki kiracılığı, inşaatına başlanan yeni Genel Müdürlük binası tamamlanamadığı için uzayan Eti Maden, 2018 sonuna kadar 30 milyon 600 bin TL kira ödedi.

MİLYONLARCA LİRALIK İHALE ALDI

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre AKP’li Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı milyonluk ihaleler ile bilinen Namık Tanık, Ankara’daki en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alan Antares Alışveriş Merkezi ile Nata-Vega Alışveriş Merkezleri’nin de sahibi. Tanık, Kuğulu Kavşağı gibi çok sayıda kavşak ve yol ihalesi almasının yanı sıra milyonlarca lira değerinde konut projeleri de yaptı. Kızılırmak suyunun Ankara’ya getirilmesi işini de Tanık’ın şirketi üstlendi.

BERABER HACCA GİTTİLER

Gökçek ile Tanık’ın ilişkileri belediye müteahhitliği ile de sınırlı kalmadı.

Yakın dost oldukları bilinen Gökçek ve Tanık, 2006 yılında Hacca Hac ekibinde dönemin ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan, ANFA Genel Müdürü Hilmi Gökçınar ve Gökçek’in Özel Kalem Müdürü Fevzi Özdemir de yer aldı.

https://odatv.com/gokcekin-arkadasina-30-milyon-tl-kira-01022005.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Her şey çok güzel olacak’ dediği için Pamela’nın konseri iptal edilmiş! Faik Öztrak: “Cemaatlere akan para millete akınca rahatsız oldular” Mesele bu: İşinden başarısız olan dini kamuflaj yapıyor Son dakika… YSK’dan flaş KHK kararı!