Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Mart 2019 ( 66 izlenme )
Reklamlar

Görenler gözlerine inanmadı! Devlet hastesinde skandal afiş!


Devlet hastanesinde tepki çeken propaganda!

Sağlık Bakanlığı Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası boydan boya AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım’ın seçim afişleriyle kaplandı. Devlet hastanesinin bir propaganda aracı haline getirilmesi tepki ile karşılandı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "O afişleri o hastaneden ya siz kaldırtırsınız ya da biz gelir kaldırmasını biliriz. Suça ortak olmayın." dedi. Tepkilerin ardından afişler indirildi.Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yenileme çalışmaları nedeniyle taşındığı Sultangazi Devlet Hastanesi binasına AKP’nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım'ın fotoğraflarının yer aldığı “İstanbul bizim için bir aşk hikayesi” yazılı afişler asıldı.

Devlet hastanesine AKP afişleri ile donatılması tepkilere neden oldu. Kamu kurumlarının bir siyasi parti tarafından seçim propagandası için kullanılması tepki çekti.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YOK

Konuyla ilgili bilgi almak için ulaştığımız Sultangazi Haseki Devlet Hastanesi yöneticileri ise “Konuyla ilgili açıklama yapamıyoruz” dedi.

KAFTANCIOĞLU:  SUÇA ORTAK OLMAYIN

Duruma CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sert tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, “Sultangazi ilçe seçim kurulu, ve kaymakamlığı o afişleri o hastaneden ya siz kaldırtırsınız ya da biz gelir kaldırmasını biliriz. Suça ortak olmayın.” çağrısında bulundu.

Devlet hastanesinde tepki çeken propaganda!


AFİŞLER İNDİRİLDİ

Tepkilerin ardından afişler hastane yönetiminin kararıyla bulundukları yerden indirildi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/devlet-hastanesinde-tepki-ceken-propaganda-3910696/?fbclid=IwAR3C-LESLIh-3ufs7O1fINlwLV0X0J6wIjbuYfJQJHS_1-RtALU6zvp4bnY

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ'nün kritik ismi serbest! Japonlardan eğitim sistemimiz için çarpıcı tespitler ! İçişleri Bakanlığı, Suriyelilere yurt içi ve yurt dışı 'ücretsiz konuşma' için telefon kartı ihalesi açmış ! Mansur Yavaş’tan o iddialara çok sert yanıt!