Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Mart 2019 ( 67 izlenme )
Reklamlar

Görenler gözlerine inanmadı! Devlet hastesinde skandal afiş!


Devlet hastanesinde tepki çeken propaganda!

Sağlık Bakanlığı Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası boydan boya AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım’ın seçim afişleriyle kaplandı. Devlet hastanesinin bir propaganda aracı haline getirilmesi tepki ile karşılandı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "O afişleri o hastaneden ya siz kaldırtırsınız ya da biz gelir kaldırmasını biliriz. Suça ortak olmayın." dedi. Tepkilerin ardından afişler indirildi.Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yenileme çalışmaları nedeniyle taşındığı Sultangazi Devlet Hastanesi binasına AKP’nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım'ın fotoğraflarının yer aldığı “İstanbul bizim için bir aşk hikayesi” yazılı afişler asıldı.

Devlet hastanesine AKP afişleri ile donatılması tepkilere neden oldu. Kamu kurumlarının bir siyasi parti tarafından seçim propagandası için kullanılması tepki çekti.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YOK

Konuyla ilgili bilgi almak için ulaştığımız Sultangazi Haseki Devlet Hastanesi yöneticileri ise “Konuyla ilgili açıklama yapamıyoruz” dedi.

KAFTANCIOĞLU:  SUÇA ORTAK OLMAYIN

Duruma CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sert tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, “Sultangazi ilçe seçim kurulu, ve kaymakamlığı o afişleri o hastaneden ya siz kaldırtırsınız ya da biz gelir kaldırmasını biliriz. Suça ortak olmayın.” çağrısında bulundu.

Devlet hastanesinde tepki çeken propaganda!


AFİŞLER İNDİRİLDİ

Tepkilerin ardından afişler hastane yönetiminin kararıyla bulundukları yerden indirildi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/devlet-hastanesinde-tepki-ceken-propaganda-3910696/?fbclid=IwAR3C-LESLIh-3ufs7O1fINlwLV0X0J6wIjbuYfJQJHS_1-RtALU6zvp4bnY

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Halkbank’ta gece yarısı neler oldu? Yandaşlar yine kazançlı: 1 Liraya yapılacak işi 50 liraya yaptırdı! Hakan Atilla davasında 9’uncu gün detayı! Cohen 17 Aralık’ta İstanbul’a gelmiş! AKP'li vekilden kumar savunması: "Bunlar bizim özel işlerimiz. Bizi Türkiye tanır"