Home
16 Eylül 2020 ( 82 izlenme )
Reklamlar

Görüntüyü paylaşan yargılanıyor da camide provokasyon yapanlar neden yakalanamadı?


Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir yarın hakim karşısına çıkacak
İzmir’de cami hoparlörlerinden "Çav Bella" marşını çalan kişiler olayın üzerinden 4 ay geçmesine rağmen hala bulunamazken, eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir yarın hakim karşısına çıkacak.

Hedef gösterildikten sonra mayıs ayında tutuklanan ardından tahliye edilen Banu Özdemir, duruşma öncesi basın açıklamasında bulundu.

Banu Özdemir açıklamasında, "Aradan 4 ay geçmesine rağmen asıl failler halen bulunamadı. Ancak tutuksuz yargılandığım davada, tüm yerel/ulusal haber kanallarında ve sosyal medyada binlerce kişi tarafından yapılan paylaşımları, kınamadan paylaşmış olmamın suça kastımı gösterdiğini söyleyen iddianame sebebiyle 17 Eylül sabah 10.00'da hakim karşısında olacağım" dedi.

Banu Özdemir'in açıklaması şöyle:

"Bildiğiniz üzere, Mayıs ayında vahim ve kabul edilmesi manen imkansız olan ve kimliği belirsiz kişilerce İzmir'in farklı ilçelerinden camilerden şarkı çalındığında, konuya dikkat çekmek için yetkilileri göreve davet ederek paylaşım yapmış, bunun üzerine siyasi kimliğim üzerinden yaratılan bir algı operasyonu sonucunda hiçbir suçum yok iken haksızca ve hukuksuzca özgürlüğümden alıkonularak, bayramı ailemden ve sevdiklerimden ayrı cezaevinde geçirmiştim. 

Aradan 4 ay geçmesine rağmen asıl failler halen bulunamadı. Ancak tutuksuz yargılandığım davada, tüm yerel/ulusal haber kanallarında ve sosyal medyada binlerce kişi tarafından yapılan paylaşımları, kınamadan paylaşmış olmamın suça kastımı gösterdiğini söyleyen iddianame sebebiyle 17 Eylül sabah 10.00'da hakim karşısında olacağım. 

Konunun esas mağduru olarak devam eden yargı süreci sebebiyle sabır ve sükunet içinde sessizliğimi korumaya gayret ettim ve etmekteyim. Hak, bukuk ve adalet mücadelemi de sonuna kadar sürdüreceğimi ve bu yolda dostlarıma, halkına ve adalete dair inancımı kaybetmeyeceğimi bir kez daha söylemekten onur duyarım"

https://odatv4.com/goruntuyupaylasanyargilaniyordacamideprovokasyonyapanlarnedenyakalanamadi16092026.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Millet İttifakı’ndan Ankara çıkarması Kızılay'daki AKP-MHP saltanatı ortaya çıktı AKP’li vekil Orhan Miroğlu’ndan AKP’yi karıştıracak mesajlar! Sedat Peker, Erdoğan'ın yakınındaki isim hakkında iddialarına devam etti! "İktidar değişince vallahi cezaevine gireceksiniz..."