Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Temmuz 2019 ( 31 izlenme )
Reklamlar

Hakan Atilla döndü, davanın baş aktörü Zarrab ‘koruma altında’ kayıplara karıştı


Reza Zarrab davasının tek sanığı, Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, çarptırıldığı 32 aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından Türkiye’ye döndü. Ancak davanın baş aktörü Reza Zarrab kayıplara karıştı.FBI gözetiminde özel bir evde tutulduğu tahmin edilen Zarrab’ın anlattıkları ise dosyaya ‘gizli belge’ olarak girmeye devam ediyor. Hukukçular, şimdi Zarrab’ın gizli bir yerde konuşmaya devam etmesiyle birlikte, dosyaya giren yeni mühürlü/gizli belgelerin de ABD’ topraklarında olmayan yabancı kişiler hakkında “yeni iddianameler olabileceğine” dikkat çekiyor.

Federal Savcılığının “koruması altında” kayıplara karıştı

Kamuoyuna Reza Zarrab davası olarak yansıyan, New York’ta görülen davanın tek sanığı, Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, çarptırıldığı 32 aylık hapis cezasını tamamladı. Tutuklandığı günden, serbest kalana kadar hep “suçsuzum” diyen Atilla, bugün Türkiye’ye dönüyor.

Atilla’nın aylarca hapis yattığı davanın baş aktörü Reza Zarrab ise ABD’de davaya bakan New York Güney Bölgesi Federal Savcılığının “koruması altında” kayıplara karıştı.

Hapishanede değil, özel bir evde tuttuğu tahmin ediliyor

Zarrab’ın hala Savcılıkla işbirliği yaptığı, yani “konuşmaya devam ettiği”, dolayısıyla FBI gözetiminde, gizli bir yerde tutulduğu biliniyor. Savcılık ‘hayati tehlike” gerekçesiyle Zarrab’ın yeri konusunda herhangi bir bilgi vermiyor.

Ancak Zarrab’ın zaman zaman New York’ta halka açık yerlerde görünmesi, restorantlarda görüntülenmesi, Savcılığın kendisini bir hapishanede değil, özel bir evde tuttuğu tahmin ediliyor.

https://www.abcgazetesi.com/hakan-atilla-dondu-davanin-bas-aktoru-zarrab-koruma-altinda-kayiplara-karisti-29589

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk’e hakaret eden AKP’liden tuhaf savunma! Asgari ücretliye 48 TL kaldı! Doların artışıyla ilgili çok konuşulacak video ! Ekonomi Bakanı ne dedi, dolar ne oldu ? Rusya'dan ithal ete ödeme var, ama çiftçiye yok!