Anasayfa
06 Haziran 2020 ( 47 izlenme )
Reklamlar

Halk otobüsü şoförünün testi pozitif çıktı! Otobüse binen vatandaşlar aranıyor!


Diyarbakır'da şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün corona virüsü testi sonucu pozitif çıktı. Sürücü tedavi altına alınırken, kullandığı otobüs dezenfekte işlemleri için otobüs parkına çekildi. Filyasyon ekipleri, otobüsü kullanan vatandaşların belirlenmesi için çalışma başlattı.
Diyarbakır'da şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün testi pozitif çıktı.

Şoför tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılırken, araç da dezenfekte işlemleri için otobüs parkına çekildi.

Filyasyon ekipleri otobüsü kullanan vatandaşların belirlenmesi için çalışma başlattı.

4 SOKAK KARANTİNAYA ALINDI

Öte yandan Bağlar ilçesinin 5 Nisan Mahallesi’ndeki 839’uncu, 851’inci, 852’nci ve 853’üncü sokaklar, artan corona virüsü vakaları nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındı. Karar doğrultusunda, polis, sokakların giriş çıkışlarında önlemler aldı.

Filyasyon ekipleri de sokaklarda çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar ile yeni vakaların, daha önce karantinaya alınan Kayapınar ilçesine bağlı Serap Güzeli Mahallesi ile Çınar ilçesine bağlı Avdallı Mahallesi’nde görülen vakalarla bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

“10 GÜN ÖNCESİNE KADAR VAKA YOKTU”

Karantinaya alınan 852’nci sokağa yakın bölgede fırın sahibi olan Orhan Sadak, “10 gün öncesine kadar herhangi bir vaka yoktu burada. Serap Güzeli Mahallesi’nde vakaların ortaya çıkmasından sonra burada da vakalar görülmeye başlandı” dedi.

Karantinaya alınan sokaklarda yaşayanların ihtiyaçları, Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri ile Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerince karşılanıyor. İHADHA

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/halkotobususoforununtestipozitifciktiotobusebinenvatandaslararaniyor5859857/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Giresun’daki sel felaketinde can kaybı 7’ye yükseldi Vatandaş artık haykırıyor 'Şuurlu bir Müslüman AKP'ye oy vermez ! Bunların cenaze namazı da kılınmaz ! AKP'ye oy verenler bu ülkeye ihanet ediyorlar !' Şehit babası böyle isyan etti 'Afrin'e kendi gidene kadar Bilal Erdoğan'ı yollayaydı !' Kültür ve Turizm Bakanı açıkladı "1144 define arama izni verildi, hiçbir şey bulunamadı"