Home
06 Ekim 2023 ( 7 izlenme )
Reklamlar

Hamsi bolluğu etiketlere yansıdı! Kilosu 50 liradan satılıyor

Denizlerdeki av sezonunun açılmasıyla birlikte, balıkçılar kasa kasa hamsiyi kıyıya getirmeye başladılar. Bu bolluk etiketlere de yansırken, hamsinin kilosu şu anda 50 liradan satılıyor.

Balık sezonunun başlamasıyla birlikte hamside bolluk yaşanıyor. Tekirdağ'da sokaklarda hamsi satan balıkçılar, hamsinin kilosunu 50 liradan satıyorlar.

1 Eylül'den hemen sonra denizdeki av yasağının kalkmasıyla balık fiyatlarında bir düşüş yaşandı. Ancak hava koşullarının zaman zaman rüzgarlı olması, balıkçıların denize açılamamasına neden oldu. Yine de genel olarak balık fiyatlarında sezonla birlikte düşüş görülüyor. Son olarak Tekirdağ'ın Süleymanpaşa açıklarında hamsi bolluğu yaşandı ve bu, İstanbul Boğazı'ndaki büyük balıkçı teknelerini bölgeye çekti. Karadeniz'in Kıyıköy bölgesinden gelen balıklar, İstanbul ve Trakya Bölgesi'ndeki tezgahlarda satılıyor.

Seyyar balık satıcısı Engin Şinik, hamsinin kilosunun 50 ila 70 lira arasında değiştiğini söyledi. Şinik, ayrıca istavrit ve sardalyanın da şu anda bolca bulunduğunu ve fiyatlarının uygun olduğunu ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Özkan: Hiçbir karanlık Türkiye Cumhuriyeti'nin sonunu getiremez! İki farklı tarih verdi: İktidara yakın gazeteci, kulislerden sızan seçim tarihini açıkladı Ankara Barosu'na 'Diyanet' soruşturması! Maden ve Petrol İşleri'nden Cengiz Holding'e ruhsat! Binlerce ağaç kesilecek, sular ağır metallerle kirlenecek!