Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Kasım 2018 ( 753 izlenme )
Reklamlar

Helikopterin çarptığı bina sakini "Bizim için kendini feda etti, mekânı cennet olsun..."

İstanbul’da askeri helikopter düştü: Görgü tanıkları anlattı

İstanbul Sancaktepe'de Kara Kuvvetleri'ne ait askeri bir helikopter mahalle arasına düştü. Helikopterde bulunan 2'si subay, 2'si astsubay 4 asker şehit oldu. Ağır yaralanan bir uzman çavuş da hastanede tedavi altına alındı.Görgü tanıkları facia anını anlattı. Bir vatandaş "Helikopter binaların üstüne düşmemek için 3,4 sefer tur attı. Sonra boşluğa düştü." dedi. Helikopterin çarptığı binada oturan bir vatandaş ise “Pilot, hayatımızı kurtardı daha büyük bir facia da olabilirdi, pilota dua ediyoruz. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun” diye konuştu.


Kazayı görerek olay yerine koşan bölge sakinlerinden Doğan Yıldız “Yaralı askeri hemen hastaneye kaldırdık. Diğer askerler maalesef şehit olmuştu” dedi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Kazanın saat 10:40 sıralarında meydana geldiğini belirten bir görgü tanığı ise “Helikopter binaların üstüne düşmemek için 3,4 sefer tur attı. Sonra boşluğa düştü. Bir binanın da saçağına çaprtı. Helikopter üçe bölünmüştü. Büyük bir gürültüyle düştü. Herkes kaçıştı.” dedi.

Bir başka görgü tanığı ise gürültüyle sokağa çıkınca helikopterin enkazı ile karşılaştıklarını belirtti.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ- Helikopterin çaprmamak için yoğun uğraş verdiği binanın sakinlerinden  Ebru Gündüz Özer “Pilot hayatımızı kurdardı” dedi.

“PİLOT HAYATIMIZI KURTARDI”

Helikopterin çarptığı binada oturan  Ebru Gündüz Özer ise “Pilot, hayatımızı kurtardı daha büyük bir facia da olabilirdi, pilota dua ediyoruz.  Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun” diye konuştu.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/son-dakika-istanbulda-helikopter-dustu-gorgu-taniklari-anlatti-2759820/

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ölüyü de KHK ile ihraç ettiler! CHP'li Cankurtaran: Gezi terör eylemi değil... İmamoğlu’ndan Bakan Kurum’a yanıt: Bu tasarıyı hazırlayan hangi akılsa... AKP'li eski bakan Meclis'te şirketini böyle kurtardı!