Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Temmuz 2019 ( 21 izlenme )
Reklamlar

Herkesin bildiği dev Türk şirketi satıldı!


Filli boya resmen satıldı

Japonya merkezli Nippon Paint Holdings Filli Boya markasını da barındıran dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin alımını tamamladığını açıkladı.İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co 26 Nisan’da yaptığı açıklamada Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Nippon Paint Holdings’e devir sözleşmesinin imzalandığını belirtmişti.

Nippon’da yapılan açıklamaya göre Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin toplam satın alma bedeli 1.4 milyar TL, olurken, şirketin borçlarını da içeren işletme değeri (enterprise value) ise 2.39 milyar TL olarak belirlendi.

İşlemin tamamlanmasından ve uygun prosedürlerin izlenmesinden sonra, Nippon, mevcut borcun yeniden finanse edilmesi amacıyla Betek Boya’ya sermaye artırımı sağlayacak.

REUTERS

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/filli-boya-resmen-satildi-5224759/?fbclid=IwAR1IHaELzKytAwGVlTcpAVQFZJFpsphY2pnuSGVV0Fw0RrYH6FVPrpTx0qM

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sakarya'da Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı 15 bin kişi miting yaptı ! Savaş uçağı pilotundan Afrin şehitleri paylaşımı Mısıroğlu’na yargı zırhı! Yapılandırma kuyruğu!