Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Aralık 2017 ( 161 izlenme )
Reklamlar

Hollanda'da Bakan Kaya'ya destek veren Türklere dava açıldı

Hollanda Savcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın engellenmesini protesto eden 2’si çocuk 6 kişiye dava açtı

Türk vatandaşlarıyla bir araya gelerek konuşma yapmayı planlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal eden Hollanda hükümeti, 11 Mart 2017 tarihinde de Bakan Kaya’nın Türk konsolosluğuna girişine izin vermemişti. Rotterdam’da başkonsolosluğa geçmesine müsaade edilmeyen Kaya’nın önce korumaları gözaltına alınmıştı. Bakan Kaya’yı aracından çıkarmaya çalışan polis, vinçli çekici getirip aracı zorla çekme girişiminde bulunmuştu. Aracın kilidini açmak zorunda kalan Bakan Kaya, başka bir araçla ve polis eskortuyla Almanya’ya gitmeye zorlanmıştı.

KÖPEKLER VE ATLARLA

Hollanda güvenlik güçleri, Kaya’ya destek vermek için gelen binlerce Türk vatandaşına polis köpekleri ve atlı polisleri kullanarak sert şekilde müdahale etmişti. Rotterdam Başkonsolosluğu önünde bekleyen Türk vatandaşlarından en az 7 kişi yaralanmış ve 12 kişi gözaltına alınmıştı.

Savcılıktan yapılan açıklamada, soruşturma sonucunda gözaltına alınan 2’si çocuk 6 kişinin şiddete başvurdukları gerekçesiyle yargılanacağı belirtildi.

https://www.aydinlik.com.tr/hollanda-da-bakan-kaya-ya-destek-veren-turklere-dava-acildi-dunya-aralik-2017

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ev baskını eğitimiyle tavşan avı! TRT’ye tasarruf işlemedi! 200 araçlık yeni filo! Tüm gözler YSK’da! İstanbul için karar haftaya verilecek Antalya’daki istismar iddiası davasında skandal karar! Anne sinir krizi geçirdi…