Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Ocak 2018 ( 107 izlenme )
Reklamlar

Hulusi Akar'ın Valilik ziyareti esnasında 100 metre yakınına roket atıldı... Validen ilk açıklama

Kilis kent merkezi Nemika Caddesine atılan roket, 6 katlı bir binanın teras katına isabet etti. İlk belirlemelere dumandan ve tozdan etkilenenlerin olduğu ve hastanelere kaldırıldığı öğrenildi. Olaya ilişkin açıklama yapan Vali Tekinarslan, "Tekrar geçmiş olsun. Hem Ankara'da hem sahada tüm yetkililer, her türlü tedbir üzerinde ve harekatın kısa sürede sonlanması için çalışmalarını yürütüyor" dedi.

Edinilen bilgiye göre Kilis kent merkezi Nemika Caddesine atılan roket, 6 katlı bir binanın teras katına isabet etti. İlk belirlemelere dumandan ve tozdan etkilenenlerin olduğu ve hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

Bölgeye arama, kurtarma ekipleri, polis ve sağlık ekipleri, sevk edildi. Güvenlik görevlileri, roketin patlama ihtimaline karşı bölgedeki vatandaşları uzaklaştırıp bomba imha uzmanlarına haber verdi. .

[Haber görseli]

Saldırı Hulusi Akar'ın valilik ziyaretinde gerçekleşti

Roketli saldırı Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kentte olduğu esnada gerçekleşti. Atılan roket, Orgeneral Hulisi Akar'ın, bölgeye 100 metre uzaklıkta bulunan Valilik binasındaki Vali Mehmet Tekinarslan'ı ziyareti esnasında düştü.

[Haber görseli]
Validen açıklama

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın ziyareti esnasında atılan roketin isabet ettiği bölgede inceleme yaptı.

İnceleme öncesinde gazetecilere açıklama yapan Vali Tekinarslan, "Kilis'e saat 14.15 itibariyle bir füze daha atıldı PYD tarafından. Çok şükür yaralı yok. İlgili birimlerimiz gerekli tedbirleri aldılar" dedi.

Gazetecilerin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın ziyareti esnasında saldırının gerçekleştiği hatırlatılması üzerine ise Tekinarslan, "Tekrar geçmiş olsun. Hem Ankara'da hem sahada tüm yetkililer, her türlü tedbir üzerinde ve harekatın kısa sürede sonlanması için çalışmalarını yürütüyor" diye konuştu.  Vali Tekinarslan, açıklamanın ardından roketin isabet ettiği evde inceleme yaptı. 


Hulusi Akar ve Bakanlar roket atılan evde incelemelerde bulundu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/914296/Hulusi_Akar_in_Valilik_ziyareti_esnasinda_100_metre_yakinina_roket_atildi..._Validen_ilk_aciklama.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul Kadıköy’de coşkulu 29 Ekim kutlaması Kurban Bayramı emekli ikramiyesi hangi gün yatacak? Alevilere hakaret eden öğretmene suç duyurusu! Bu durumdalar çünkü Atatürk gibi bir liderleri yok ve olmadı ! Sonunda herkes anlayacak !