Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Şubat 2018 ( 503 izlenme )
Reklamlar

Hüsnü Mahalli'den bomba açıklama... Suriye Ordusu ile Türk Ordusu Afrin'de karşı karşıya mı gelecek?

Yurt Gazetesi yazarı ve Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli Semra Topçu ile Güne Başlarken programına bağlanarak Afrin Harekatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yurt Gazetesi yazarı ve Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli, "Suriye Ordusu'nun militanları Afrin'e girdi" açıklamasını yaptı. Mahalli, Arap medyasının, Esad Ordusu'nun girişlerini canlı yayınında verdiğini söyledi. Mahalli, Esad'ın milis ve askerlerinin Türk askerinin yoğun olarak operasyon yaptığı yerlere girdiğini, Bülbül Kasabasının da buralardan biri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin manevra aranının daraldığını belirten Mahalli, "Türkiye bunu baştan düşünecekti" dedi. Mahalli, Türk hükümetinin yapması gerekenleri madde madde anlattı. Mahalli, "Hafız Esad öldüğünde dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer cenaze törenine gitti ve müthiş bir dostluk başlattı" dedi.

Türkiye'nin en uzun sınırı olan Suriye ile problem yaşamasının doğru olmadığını belirten Mahalli, Rusya ve ABD'nin Suriye'deki rollerine ile ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/husnu-mahalli-den-bomba-aciklama-suriye-ordusu-ile-turk-h77535.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaçak elektrikte cezalar iki katına çıkıyor CHP'li Erdoğdu: AKP, yoksuldan alıp zengine veriyor Gerici Akit TV programcısını 'Başkanlık' kesmedi 'Erdoğan neden halife olmasın !' Güntekin Onay havuz medyasına isyan etti 'Bu ülkede gazeteciler işsiz kalıyor, tutuklanıyor, kitaplar toplatılıyor. Basın özgürlüğü nerde filan diyenler başka yerde de konuşsunlar !'