Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Şubat 2018 ( 475 izlenme )
Reklamlar

Hüsnü Mahalli'den bomba açıklama... Suriye Ordusu ile Türk Ordusu Afrin'de karşı karşıya mı gelecek?

Yurt Gazetesi yazarı ve Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli Semra Topçu ile Güne Başlarken programına bağlanarak Afrin Harekatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yurt Gazetesi yazarı ve Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli, "Suriye Ordusu'nun militanları Afrin'e girdi" açıklamasını yaptı. Mahalli, Arap medyasının, Esad Ordusu'nun girişlerini canlı yayınında verdiğini söyledi. Mahalli, Esad'ın milis ve askerlerinin Türk askerinin yoğun olarak operasyon yaptığı yerlere girdiğini, Bülbül Kasabasının da buralardan biri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin manevra aranının daraldığını belirten Mahalli, "Türkiye bunu baştan düşünecekti" dedi. Mahalli, Türk hükümetinin yapması gerekenleri madde madde anlattı. Mahalli, "Hafız Esad öldüğünde dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer cenaze törenine gitti ve müthiş bir dostluk başlattı" dedi.

Türkiye'nin en uzun sınırı olan Suriye ile problem yaşamasının doğru olmadığını belirten Mahalli, Rusya ve ABD'nin Suriye'deki rollerine ile ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/husnu-mahalli-den-bomba-aciklama-suriye-ordusu-ile-turk-h77535.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herkesten saklanan belge ortaya çıktı! Konu: Şeker Fabrikalarının satışı İbretlik görüntüler... DİNDAR görünümlü türbanlı bacımız hırsızlık yaparken yakalanıyor ! Erdoğan’ın korumaları ABD'de gazetecilere saldırdı ! İşte o anlar... Coca-Cola işçilerinden alternatif reklam 'Sömürü bu kapağın altında !'