Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Ağustos 2019 ( 81 izlenme )
Reklamlar

İBB’de vurgun bitmiyor: 13 Kuran kursu binasına 148 milyon lira!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) AKP’li yönetimi tarafından son 3 yılda açılan 13 Kuran kursu binasının maliyetinin 148 milyon lira olduğu ortaya çıktı.


Belediye kasasından, yalnızca “Sancaktepe Hacı Ahmet Bıyık Cami ve Kuran Kursu İnşaatı” başlığıyla yapılan ihale için 7 milyon 795 bin TL çıktığı öğrenilirken, bina ve camilerin İBB bütçesine toplam maliyetinin yaklaşık 148 milyon TL olduğu bildirildi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, İBB’nin 2017 yılında “Adıyaman İli Samsat İlçesi Safvan Bin Muattal Cami ve Külliyesi İnşaatı” ihalesi yaptığı ve Adıyaman’a yapılacak 6 bin kişilik cami için 24 milyon 796 bin TL ödendiği öğrenildi. İBB’nin Kartal Soğanlık Cami Projesi, Etiler Cami İnşaatı ve Bayrampaşa’da yapılması planlanan cami projesi için toplam ödediği para 54 milyon TL oldu.

https://www.abcgazetesi.com/ibbde-vurgun-bitmiyor-13-kuran-kursu-binasina-148-milyon-lira-38030

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ergenekon davasının gizli tanığı evinde ölü bulundu! Eski ‘yandaş dostlar’ birbirine girdi: Ağlak sakallı, meczup… Diyanet ‘Dini Kavramlar Sözlüğü’ sayfasını kapattı! Suriye için yapılması gereken Atatürk'ün satırlarında gizli