Anasayfa1
21 Haziran 2019 ( 63 izlenme )
Reklamlar

İDO’dan sonra şimdi de THY! CHP’den tepki geldi!


CHP’nin THY iddiasına yanıt geldi

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin Türk Hava Yolları’nın 23 Haziran günü Hatay’dan İstanbul’a düzenlediği seferini gerekçesiz iptal ettiğini iddia etmişti. THY'den bu iddialara yanıt geldi.23 Haziran İstanbul seçimleri öncesinde İDO'dan sonra, THY de seçim günü sefer iptallerine başladı. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Türk Hava Yolları'nın 23 Haziran günü Hatay'dan İstanbul'a düzenlediği seferini gerekçesiz iptal ettiğini açıkladı. Konuyu Meclis'e taşıyan Şahin, “Bu iptal kararları halkın en temel vatandaşlık hakkının gasp edilmesi anlamına gelmiyor mu?” diye sordu.

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, TBMM'ye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle sunduğu soru önergesinde, şu bilgileri verdi;

“Hatay ilinde tatil yapan aile ziyaretine giden vatandaşlarımız, vatandaşlık görevlerini yapmak ve oylarını kullanmak üzere 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerine göre programlarını yapmış, buna göre Hatay'dan İstanbul'a seçim günü gidişlerini organize etmiştir. Bu yönde Türk Hava Yolları firması tarafından gerçekleştirilecek olan 23 Haziran 2019 tarihli Hatayİstanbul 04.45 uçuşuna önceden bilet kesen yolculara bugün gerekçesiz olarak iptal kararı bildirilmiş ve bu durumdan dolayı bir sonraki 12.50 uçağında yer olmadığı gerekçesiyle 19.55 uçuşuna aktarılmışlardır. 19.55 uçağına binmek zorunda kalan vatandaşlarımızın açıktır ki oy kullanma şansı bulunmamaktadır. Benzer şekilde İDO tarafından da 21,22, 23 Haziran tarihlerinde yapılacak YenikapıBursa, Bursa Yenikapı seferlerinin bir kısmının ‘yolcu talebi' olmadığı gerekçesiyle iptal edildiği iddiaları basına ve kamuoyuna yansımıştır”.

Şahin, önergesinde şu soruları sordu;

“1. Hatay'da olan ve 23 Haziran 2019 seçimleri için önceden biletleme yaparak programını ayarlayan İstanbul seçmeni Türk Hava Yolları tarafından gerekçesiz olarak sabah uçuşunun iptal edilmesi sonucunda mağdur edilmiyor mu?

2. 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerine günler kala Türk Hava Yolları tarafından Hatay'dan İstanbul'a yapılacak uçak seferlerinin gerekçesiz olarak ertelenmesi, İDO seferlerinin bir kısmının iptal edilmesi tesadüf müdür?

3. Bu iptal kararları halkın en temel vatandaşlık hakkının gasp edilmesi anlamına gelmiyor mu?”

THY’DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları basın müşaviri Yahya Üstün sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında açıklama yaptı. Haberler’in doğru olmadığını söyleyen Üstün, “2023 Haziran tarihleri arasında İstanbul kalkışlı ve varışlı 4939 seferimizde şu an herhangi bir iptal olmaksızın, 740 bin yolcumuzu misafir edeceğiz. Yer alan iptal haberleri doğru değildir. Bazı uçuşların birleştirilmesi söz konusu olmuştur, hiçbir misafirimizin mağduriyet yaşamaması için tüm önlemler alınmaktadır. Yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri öncesi operasyonlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/idodansonrasimdidethychpdentepkigeldi5190423/?fbclid=IwAR04cc3sPkmG4wGJ8jM6XeKHWQc21M8c25ncN9PqdXftBRuCs_OtruLtHE

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Depremzedelerin beklediği koliler milletvekillerine gitti! İçine bir de not bıraktılar... Eskişehir Belediyesi'nden işçilerin maaşlarına yüzde 50 zam Kosova’da elektriğe gelen zam halkı sokağa döktü! YHT ihalesinde akılları karıştıran gerekçe: Kredi bulmak doğal afet gibi istisna sayıldı!