Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Mart 2019 ( 39 izlenme )
Reklamlar

“İhanet arıyorlarsa Tank Palet’e baksınlar!”


AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş’un “Türkiye’nin sanayileşme tarihi aynı zamanda ihanet tarihidir” sözlerine CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Taran, “Bir ihanet arıyorsa Tank Palet Fabrikasının Katarlılara satılmasına baksın” sözleriyle cevap verdi.

Numan Kurtulmuş’un “Türkiye’nin sanayileşme tarihi aynı zamanda Türkiye’nin ihanet tarihidir” Sözlerine CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’dan cevap geldi.

Tarhan, “Sayın Kurtulmuş bir ihanet arıyorsa Sakarya’da Tank Palet Fabrikasının Katarlılara 25 yıllığına satılmasına baksın” dedi.

Tarhan sözlerine şöyle devam etti:

“BİR MİLLETİN BEKASI PARA İLE ÖLÇÜLÜR MÜ?”

“İhalesi yapılmadan, hangi şartlarda satıldığı belli olmadan yerli ve milli bir değer satılıyor, Sayın Kurtulmuş bunları görmüyor mu? 50 milyon dolar para bulamadıklarını söylüyorlar. Bir milletin bekası, para ile ölçülür hale mi geldi”

“İHANET YERLİ OTOMOBİLDE DOLANDIRILAN 47 MİLYON EURO’DA”

“Kurtulmuş’a ne yazık ki yakın tarihi hatırlatmak zorunda kalıyoruz. Ancak 1978’de karanlık bir el devreye girdi ve Uçak yapacaktık yapamadık diyerek bazı şeylerin üzeri örtülmüyor. Ta 1978’lere gitmesine gerek yok daha dün Yerli ve Milli Otomobil yapacağız diye batmış bir aracın prototipine aracı vasıtasıyla 47 Milyon Euro ödeyerek dolandırılanlar ihanet etmiş sayılmıyor mu? 50 Milyon dolar bulamadık diye Tank Palet Fabrikasını satacaksınız, ama 47 Milyon Euro vatandaşın parasını hiç edenlerden hesap sormayacaksınız. Sormak İstiyorum, bu ihanet değil midir?”

İHANET, ÖZELLEŞTİRİLEN CUMHURİYET FABRİKALARINDA

“AKP döneminde yapıldı diyebildiğimiz fabrika var mı?” sorusunu yönetti. 17 yılda ülkeye yatırım ve sanayileşme anlamında tek bir çivi çakılmadı. Ya satıldı ya özelleştirildi. AKP döneminde yapıldı diyebildiğimiz fabrika var mı? Ne yazık ki yok. Ama AKP döneminde satılan ve 80 Milyar Dolar gelir elde edilen ve doğru değerlendirilemeyen yüzlerce fabrikamız var. Asıl ihanet bunları satanlarda değil midir?”

KURTULMUŞ NE DEMİŞTİ?

AKP’li Numan Kurtulmuş Kocaeli’de yaptığı bir konuşmada, “Türkiye’nin sanayileşme tarihi aynı zamanda Türkiye’nin ihanet tarihidir. 1978 yılında Türk Uçak Sanayi AŞ, İtalyanlar ile uçak yapmak için onlarla aynı masaya oturdu. Türkiye’nin karanlık odasından gelen bir tehdit emriyle o anlaşma masasından kalkılıyor. Eğer Türkiye o tarihte o uçağı yapmaya başlasaydı bugün F-35’leri alalım mı tartışması olmayacaktı” ifadelerini kullanmıştı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/ihanet-ariyorlarsa-tank-palete-baksinlar-228170h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarikata teslim edilen parkta jet hızıyla inşaat! İnanıp inanmamak serbest! Büyümede dünya rekoru kırdık! Diyarbakır'lı vatandaştan, hükümetin zam yağmuruna görülmemiş tepki ! T.C.'den bakın kim rahatsız oldu!