Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Nisan 2018 ( 3622 izlenme )
Reklamlar

İki anket birden açıklandı! Erken seçim olursa hangi parti ne kadar oy alır?

MHP lideri Bahçeli’nin erken seçim çağrısının ardından iki araştırma şirketi ellerinde ki anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. İşte bomba anket sonuçları ve partilerin oy oranları;

Araştırma Şirketleri ellerinde ki son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

A&G’nin sahibi Adil Gür ve Andy-Ar'ın başkanı Faruk Acar ellerindeki son anket rakamlarını açıkladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, dün meclisteki grup toplantısında 2019'da yapılması planlanan genel seçimlerin 26 Ağustos 2018 tarihinde yapılması tavsiyesini gündeme getirmiş ve erken seçim çağrısında bulunmuştu. Bu çağrının ardından siyasette olduğu kadar araştırma şirketlerinde de önemli bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. İki araştırma şirketi bu çağrının ardından ellerinde ki anket sonuçlarını açıkladı.

A&G'nin sahibi Adil Gür, erken seçim tartışmalarının başladığı gün elindeki son anket rakamlarını açıkladı.

Kamuoyu araştırmalarını seçim sonucu gibi göstermek gerçeği yansıtmaz" diyen Adil Gür, herkesin yaptığı en büyük hatanın referandumla normal seçimi birbirine karıştırması olduğunu belirtti.

İşte düzenlenen son anketten bazı sonuçlar ve Adil Gür'ün araştırmasında önemli bazı başlıklar:

-Seçmenin %60'ı ekonomideki dalgalanmanın dış müdahaleden dolayı olduğunu düşünüyor.

-"AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakıyla seçime gidecek. Başarılı olacağın düşünüyor musunuz?" sorusu "%55-60 bandında 'Evet, başarılı olur" (%10 kararsız dağılımı yapılmadan) şeklinde yanıt buluyor.

-"Siz Cumhur ittifakına oy verir misiniz?" şeklindeki soru ise "55-56-57 bandında 'Evet, veririm" şeklinde yanıt buluyor.

ANDY-AR BAŞKANI: ERDOĞAN İLK TURDA YÜZDE 55 ALIR

Diğer bir araştırma şirketi Andy-Ar'ın başkanı Faruk Acar da bu zamana kadar yapılan anketler üzerinden iddialı bir tahminde bulunarak şunları söyledi:

"Şu an itibariyle , 40 gün sonra seçime gidildiğinde, 20 yıldır yanılmayan ve kamuoyunda ciddi bir güvenilirliği olan, başında olduğum, emekçisi olduğum Andy-Ar adına, altına imzamı atayım ve sorumluluğu alayım; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 55 gibi bir oyu var, daha altı değil. Bugünkü koşullarda daha ilk turda mesele bitiyor."

https://www.siyasetcafe.com/iki-anket-birden-aciklandi-erken-secim-olursa-hangi-parti-ne-kadar-oy-alir-33731h.htm

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hizbullah Milli Eğitim'de sınav yaptı! Ekmeğimizden ettiler, sefa sürüyorlar! Başakşehir yetmedi, şimdi de Cumhurbaşkanlığı Spor! 'AKP-MHP ittifakı yüzde 50+1 etmiyor' dedi! KOVULDU