Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Mart 2019 ( 61 izlenme )
Reklamlar

İki cumhurbaşkanı arasındaki fark!


10. Cumhurbaşkanı Sezer’e yıllar sonra Mercedes makam aracı tahsis edildi. Bir araç da korumaları için verildi. 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün ise 1’i Mercedes 3 makam aracı var.Türkiye'nin 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e yeni makam aracı verildi. Sezer'in görev süresi 2007'de bitmişti. Sezer'e, biri makam diğeri koruma aracı olarak 2 adet Volkswagen Passat marka araç tahsis edilmişti. Yıllar sonra ise Sezer'in makam aracı değiştirildi. Sezer'in aracı Mercedes, koruma polislerinin aracı ise Toyota oldu.

Sezer, yıllar sonra tahsis edilen makam aracını kullanmaya başladı.

GÜL'E 17 ARAÇ

Sezer'e biri koruma polisleri için 2 araç tahsis edilirken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 1'i Mercedes olmak üzere 17 makam aracı, 40 da personeli var. Makam araçlarından birini eşi kullanıyor. Araçlardan biri yedek… 14'ü ise koruma ve sekretarya hizmetlerinde kullanılıyor. Gül'ün makam aracında radyasyona karşı korumalı cam ve güvenlik için özel görüntüleme cihazı da var.

Gül'ün biri yedek, biri eşi için 3 makam aracı var. 14'ü ise korumaları için.

‘AKTİF BİR SİYASETÇİ'

Gül'e 17 araç 40 personel tahsis edilmesi daha önce de gündeme gelmiş ve Gül'ün koruma müdürü Osman Çangal, “Sayın Gül çok aktif bir eski Cumhurbaşkanı. Personelin önemli bölümü koruma… Sayın Gül'ün temposuna verilen araçlar yetmiyor desem yeridir” demişti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/iki-cumhurbaskani-arasindaki-fark-4230211/?fbclid=IwAR3-5oXccu3J7VLLLANxeB0SafTsgSNFyfj3f8YxJyyi8AWc8IUMwg_7S4E

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tasarruf telefona uğramamış... Alo’nun maliyeti 5 yılda 80 milyon TL! YAŞAR NURİ ÖZTÜRK "Babalarınız Belli Oldu Diye mi Atatürk'ten Rahatsız sınız !" Bedelliye başvuru sayısı önceki dönemin altında kaldı! Çorlu tren faciasının davası sürüyor