İktidar binalarla övünürken, hastane kuyruğu vatandaşları isyan ettirdi!

17 izlenme 20 Eylül 2022
Reklamlar

Nizip Devlet Hastanesi'nde muayene olmak için hastaneye gelen vatandaşlar kuyruklara isyan etti. Öte yandan hastanede doktor eksiği bulunduğu da ifade edildi.

İktidar, yeni hastane binalarıyla övünürken hastanelerde doktorların ve cihazların yetersizliği nedeniyle sorunlar yaşanıyor. Erdoğan açılan yeni şehir hastaneleri ile hastanelerdeki sorunların çözüldüğünü iddia etse de görüntüler tam tersinin yaşandığını ortaya koydu.

Gaziantep Nizip Devlet Hastanesi’nde, muayene ve tahliller için oluşan uzun kuyruklar vatandaşların tepkisini çekti.

Anka'nın aktardığına göre; geçen hafta Sağlık Bakanlığı'nın hastane randevuları için müracaat eden vatandaşlara "30 günde en fazla üç randevu alabilirsiniz" mesajı gündeme gelmiş, hastane kuyruklarına vatandaşlar tepki göstermişti. Benzer görüntüler, bu sabah Gaziantep Nizip Devlet Hastanesi’nde de yaşandı.

Gaziantep Nizip Devlet Hastanesi’nde uzun kuyrukların oluşması muayene ve tahlil için hastaneye gelen vatandaşların tepkisine neden oldu. Muayene olmak için gelen vatandaşlar ultrason ve röntgen için sıra alımlarının durduğunu ve mağdur oldukları ifade etti.

Öte yandan doktor sayısının da eksik olduğunu ifade eden vatandaşlar, enfeksiyon hastalıkları uzmanı hekimin sadece haftanın 1 günü hastanede olduğunu belirtti.

Hastanede her gün benzer bir durum yaşandığını ifade eden vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı’nın soruna çözüm bulmasını istedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gazeteci Deniz Zeyrek’ten flaş iddia! ‘Güçlü bir Bakan’dan duydum, Meral Akşener Başbakan olacak’ Yüzde köprü 45'lik zammından sonra ilk açıklama: Biz zam yapmadık! Erdoğan: 'Gül'le görüşenleri biliyorum, bizden de ayrılanlar olabilir' CHP'lilerden ilk istifa yorumu