Home
29 Ekim 2022 ( 29 izlenme )
Reklamlar

İlçe girişindeki Atatürk kabartması şehrin kafasını karıştırdı! Belediye Başkanına Tepkiler Yağdı

İlçe girişindeki Atatürk kabartması şehrin kafasını karıştırdı! Belediye Başkanına Tepkiler Yağdı

Edirne'nin Havsa ilçesi girişine belediyenin diktiği Atatürk kabartması kentte tartışma yarattı. Vatandaşlarda tepki uyandıran Atatürk kabartmasına değinen Edirne İl CHP Genel Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Hiç bir şeye benzemiyor. Yerine Atamıza yakışan daha güzel bir heykel dikilirse, olumluyum ama bu gerçekten olmadı." dedi.
Havsa'nın kurtuluşunun 100. yılı münasebetiyle belediye tarafından ilçe girişine yerleştirilen Atatürk kabartması, vatandaşların tepkisini çekti. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, kabartmanın Atatürk'e benzemediğini söyledi.

"BİRŞEYE BENZEMİYOR"
Fevzi Pekcanlı, konuya ilişkin bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Atatürk'ün oraya konulması bence güzel bir düşünce. Sadece oraya Atatürk'e benzeyeni koysaydı değerli başkanımız… Ben, işin bu tarafındayım. Niye oraya konuldu? Büst müdür, anıt mıdır? Çok da bir şeye benzemiyor. Bunun yerine daha güzel, Ata'mıza daha yakışan bir heykel konulursa ben olumlu bakıyorum ama bu gerçekten olmamış. Çok değerli belediye başkanı, bence kamuoyunda çok tepki aldı. Bu eleştirileri dikkate alacağını umuyorum, bekliyorum. Yanlış yapıldı bana göre. Kendisi doğru olduğunu iddia edebilir. Daha doğrusu Atatürk'e benzemiyor zaten. Ata'mıza benzeyen, Cumhuriyet'imizin 99'uncu yılında, 100'üncü yıla girerken Havsa'nın girişine ben de güzel bir heykel konulması tarafındayım. İnşallah değerli başkan, vatandaşların bu uyarılarını ciddiye alır." dedi.
"ATATÜRK'ÜN SELAMIYLA SİZLERİ SELAMLAMAK İSTEDİK"
Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, "Biz çocukluğumuzdan beri bayrak sevgisini, Atatürk sevgisini çok iyi hisseden bir milletin çocuklarıyız. Biz de hemşehrilerimizin Atatürk sevgisini burada somutlaştırmak, Atatürk'ün selamıyla sizleri selamlamak istedik" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binali Yıldırım'ı seçim korkusu sardı! "Bu mesajı iyi algılamamız lazım" Dinci vakıf mahallenin parkına böyle çöktü ! İstanbul Ataşehir’de kurulu yeni nesil cihaz Düzce'deki depremi tesadüfen kaydetti İktidar müteahhitlerine kıyak!