Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Ağustos 2020 ( 22 izlenme )

İmamda virüs çıktı! Yaklaşık 100 kişiyle temaslı olduğu belirlendi!


Eskişehir Tepebaşı’nda Dekovil Camisi’nin imamı Ahmet Tıraşçı’da koronavirüs tespit edildi. Cami iki gün kapalı tutularak dezenfekte edildi, imam Tıraşçı’nın yaklaşık 100 kişiyle temaslı olduğu belirlendi.


Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Merkez Yeni Mahallesi’ndeki Dekovil Camisi’nin imamı Ahmet Tıraşçı, Ankara’da katıldığı bir düğünün ardından belirtiler görülmesi üzerine eşi ve çocuklarıyla birlikte Covid-19 testi yapıldı. Test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine Tıraşçı ve ailesi Eskişehir’deki hastanede tedaviye alındı. Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibince yapılan incelemede Tıraşçı’nın yaklaşık 100 kişiyle temaslı olduğu belirlenerek, bu kişilere Covid-19 testleri yapılmaya başlandı.

“Cami cemaatimiz kendilerini evlerinde izole etsin”

İmam Ahmet Tıraşçı’nın görev yaptığı cami Eskişehir Müftülüğü talimatıyla iki günlüğüne ibadete kapatıldı. Caminin girişine de “Camimizde (covid-19) koronavirüs çıkması nedeniyle müftülük emriyle ikinci bir emre kadar kapalıdır. Cami cemaatimiz kendilerini evlerinde izole etsinler” yazılı tabela asıldı.

Tepebaşı Belediyesi ekiplerince bugün yapılan dezenfekte çalışmalarının ardından Dekovil Camisi yeniden ibarete açıldı. Ayrıca Eskişehir Müftülüğü camiye, imam Tıraşçı yerine başka bir imam görevlendirdi. Cami girişine de dezenfekte çalışması yapıldığı ve caminin yeniden ibadete açıldığını belirten yazının bulunduğu not yazıldı.

“Düğünden kapmış olabilir”

Dekovil Camisi Onarma ve Yaşatma Derneği Başkanı Celal Eruysal, camide tüm tedbirlerin alındığını ifade ederek, “Cami imamızda koronavirüs olduğu tespit edildi. Camimiz iki gün kapalı olarak kaldı. Bugün yapılan dezenfekte çalışmasının ardından yeniden ibadete açıldı. İmam virüsü katıldığı bir düğünde kapmış, cami cemaatimiz için bir risk söz konusu değil. Ankara’da bir düğüne katılmış oradan kapmış olabilir. Bayramın ikinci gününde belirlendi ve test yapıldı. Şu anda hastanede tedavi altında. İmamımız dışında eşi ve çocuklarının da koronavirüs olduğunu belirlendi. Onlarda tedavi altında hastanedeler” dedi. (DHA)

https://www.a3haber.com/2020/08/05/imamda-koronavirus-cikti-yaklasik-100-kisiyle-temasli-oldugu-belirlendi/

Bunlar da İlginizi Çekebilir