Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Nisan 2019 ( 152 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Anıtkabir yanıtı


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Milli Savunma Bakanlığı o defteri çekti aldı” sözüne resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Defteri kaldırdılarsa yine gideriz yine yazarız” ifadeleriyle yanıt verdi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart seçimlerine dair açıklamalarda bulundu. İmamoğlu açıklamasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın “Defteri kaldırdılarsa yine gideriz yine yazarız” ifadelerine yanıt verdi. İmamoğlu Erdoğan’a verdiği yanıtta, “Anıtkabir'e ne zaman fırsat bulsam giderim. Defteri almışlarsa bir daha gider bir daha yazarız. Bizim için Anıtkabir'e gitmek çok önemli. Fırsat buldukça moral bulmak için gideceğim” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasının tamamı şu şekilde:

ERDOĞAN'A ANITKABİR YANITI

“Usülleri daha sonra konuşuruz şu an gündemimiz değil. Anıtkabir'e ne zaman fırsat bulsam giderim. Defteri almışlarsa bir daha gider bir daha yazarız. Bizim için Anıtkabir'e gitmek çok önemli. Fırsat buldukça moral bulmak için gideceğim.

Usüle bu kadar hassas bakıyorlar, İstanbul'da uygulanan usule neden hiç göz atmıyorlar hayretle takip ediyorum. Yaratılan ortamın en büyük sebebi "Kazandık" açıklamasıdır.

Anıtkabir'e gitmek benim kararımdı. Seçimi kaybetsem de gideceğim dedim.”

“MATEMATİK ORTADA, İSTATİSTİK ORTADA”

“Ben matematik üzerinden konuşuyorum. Sayımla ilgili bir derdimiz yok. Ama hala milletin gözü önündeki çifte standartı anlamıyoruz. Neden Balıkesir'de, Yusufeli'nde yapılmadı? Çifte standart olunca haktır, hukuktur diyemezsiniz. İster sağdan sola, ister soldan sağa saysınlar bir şey değişmeyecek. Matematik ortada, istatistik ortada.

Günün sonunda en fazla AKP'li seçmeni üzüyorlar. AKP'li hemşehrilerim beni gördüklerinde tebrik ediyorlar. Yanlış yapıyorlar. Seçimi kaybettiler, kaybettiklerini biliyorlar biz de kazandığımızı biliyoruz. Bunu kavramak ve kabul etmek istemiyorlar. Bu seçimde başarısızlığın sebebini araştırsalar hem kendilerine hem de memleketlerine faydalı olurlar.

YSK da biz de verileri güncelliyoruz. Sosyal medya hesaplarımı takip edebilirler, en doğru gelişmeleri orada paylaşıyoruz. Şu an bizim 18 bin civarında oya inmiş durumda. Biz seçimlere sayımlara çok hassas yaklaşıyoruz. Toplumu bilgilendirme konusunda çok özel bir çabamız var.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

"Böyle bir şeyi yazma hakkın yok" Bir Anıtkabir olayı yaşandı. Beyefendi İstanbul'dan çıkıp gidiyor. Mazbatanı almadığın halde Anıtkabir'in protokol işleminden haberi yok. Onlar da yanlış kılavuzluk yapıyor. Böyle bir şeyi yazma hakkın yok. Bu yaptığı protokol usulü açısından yanlıştır. Hiçbir zaman bizler oradaki usule erkana aykırı hareket etmemişizdir. Ne oldu? Milli Savunma Bakanlığı defteri oradan çekti, aldı."

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/imamoglundan-erdogana-anitkabir-yaniti-229371h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Yerli otomobil'de büyük skandal! İtalyan şirket 'Yerli Oto'yu 2018'de fuarda tanıtmış! Patates ve soğan fiyatları fırladı! Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu'ndan Kadına Şiddet Konusunda Skandal Sözler !!! Dev banka alacaklarını sattı!