Home
16 Ocak 2022 ( 17 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘yatırım’ tepkisi: "Kimse engelleyemeyecek"


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a alınacak yeni metrobüs ve yapılacak olan yeni metronun finansına onay vermemesine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan tepki geldi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

İstanbul’a yapılacak olan yeni yatırımlara onay verilmemesine tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

“NEDEN ONAY VERMEDİNİZ ONU ANLAMADIK!”

*Cumhubaşkanlığımız, finansını bulduğumuz 300 metrobüs alımını uygun görmemiş ve 2022 yatırım planına almamış. Sorun yok, o alımları yaparız. Ama milyonlarca İstanbullunun yaşadığı 3. Bölge'ye yapacağımız metronun finansı bile hazırken, neden onay vermediniz onu anlamadık!.

“KİMSE ENGELEYEMEYECEK”

*Milyonlarca vatandaşın kullanacağı İncirli – Sefaköy – Beylikdüzü metrosunun yapımını kimse engelleyemeyecek. Projeler hazır, yatırımcılar hazır, finansmanı hazır. Ama bir imza eksik. NEDEN?

“OLUMLU YANIT VERDİ” DEMİŞTİ

Daha önce SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar'a açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Kadir Topbaş’ın cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu konu hakkında konuştuğunu söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

*Bütün duygularımı söyledim. Her şeyi dedim. Benim niye otobüs borçlanmamı imzalamıyorsunuz sayın Cumhurbaşkanım dedim. Sizinkiler 89 sene otobüs almamış, filo eskimiş. Metrobüste 2 milyon kilometreyi geçmiş otobüslerimiz var. Yani ani arıza, yanma tehdidi var. Bunun neyini imzalamazsınız, 56 aydır bekliyor dedim. Bir onay istiyorum dedim. “İmzalarız” dedi. Hala imzalamadı. Bekliyoruz hala.

*Normal olan benim tavrım Birisi beni kapıdan kovsa ben öbür kapıdan girerim. Öbür kapıyı kilitlese pencereden girerim Şahsi işimi yapmıyorum. 16 milyon insanın hakkını savunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanını o partidenmiş, bu partidenmiş umrumda değil. Millet seçmiş mi seçmiş. Saygı duyarım, bitti. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Giderim, konuşurum, konuşmak için mücadelemi veririm. Randevu vermiyor. Kendi bilir. İşimi çözerim”

*Erdoğan ile son görüşmelerinde sadece otobüs konusunu değil, 1520 dakikalık süreçte birçok konuyu konuşmalarına sığdırdığını da belirten İmamoğlu, şunları söylemişti: “Süreçlerin işlemesini sordum. Bana randevu vermemek doğru bir tavır değil dedim. Ben size gelip İstanbul’u anlatacağım dedim.

*Hepsine olumlu cevap verdi. Hiçbir olumsuz cevap duymadım. Randevu veririz dedi. Beni 45 gün sonra Tevfik bey aradı. ‘Yazılı gönderirseniz, sayın Cumhurbaşkanı hızlıca size dönüş yapacak’ dedi. Kadir Topbaş’ın cenazesinden beri 1 aya yakın oldu. Ben Cumhurbaşkanımıza yazılı davet göndermekten mi imtina edeceğim? Tabi ki yaparım. Bu mu polemik?

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Depremin yerle bir ettiği Hatay’a petrokimya tesisi: Tarım arazisine yapılacak tesis 18 milyar TL’ye mal olacak Erdoğan işsizliğin nedenini açıkladı! "İş gücüne katılım oranının yükselmiş olması" Helâl olsun ! Evlenemeyen Down sendromlu kızını mutlu etmek için düğün yapan baba, yılın babasıdır ! İlçe Milli Eğitim Müdüründen okul müdürlerine skandal çağrı! "Öğrencileri dini derslee yönlendirin"