Anasayfa1
13 Aralık 2020 ( 20 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu'ndan İstanbul'un kuraklığına ilişkin çözüm "Deniz suyunun içme suyu olması için çabalıyoruz"


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un su sorununa ilişkin "Deniz suyunun içme suyu olması için çabalıyoruz. Bu konuda yurt dışından teknik destek almayı düşünüyoruz” dedi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Daktilo1984 YouTube kanalında Nezih Onur Kuru ve İlkan Dalkuç’un sorularını yanıtladı. İstanbul'un su sorununa ilişkin konuşan İmamoğlu, kuraklığın bir gerçek olduğunu ve barajların doluluk oranının yüzde 27'lere indiğini ifade etti. İmamoğlu çözüm olarak ise "Deniz suyunun içme suyu olması için çabalıyoruz. Bu konuda yurt dışından teknik destek almayı düşünüyoruz” dedi. Kanal İstanbul Projesine ilişkin de konuşan İmamoğlu, “İstanbul’un bu kadar sorunu varken Kanal İstanbul’a yapılan yatırım yazıktır, günahtır. Bunlarca yıllık İstanbul’a, atamıza, dedemize, vatandaşımıza, Fatih Sultan Mehmet’e, Mustafa Kemal Atatürk’e ihanettir” ifadesini kullandı. 

"İki hafta kapanma"

İmamoğlu, koronavirüs pandemisine ilişkin İBB Bilim Danışma Kurulu’nun iki hafta kapanma tavsiyesi olduğunu açıkladı. İmamoğlu şöyle dedi: 

“Hükümetin tavrını anlayabilmiş değilim. Israrla hafta sonu kapanması ile yetiniyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile bunu yaptıklarını söylüyor. Eğer öyleyse buradan çağrı yapıyorum böyle bir çağrısı varsa Bilim Kurulu bunu açıklasın. 1 aydır 400’ün üzerinde defin sayısını azaltamıyoruz. Geçen yılın ortalamasına göre Kasım ayında 5.5006.000 fazla vefat var.”

https://halktv.com.tr/imamoglundanistanbulunkurakliginailiskincozum441732h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1.4 milyon kişi bankaların takibine düştü! Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunan bir caminin sadaka kutusundaki paraları çaldı! 'Çantamda bomba var' dedi, intihar etmek istedi, altından dram çıktı... AKP’nin kalesi Konya’da esnaf gece yarısı meydana indi!