Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Eylül 2019 ( 126 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu'nun 'İBB’den para aktarıldı' dediği dizi belli oldu!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global’de katıldığı programda, bir TRT dizisine İBB bütçesinden 20-25 milyon lira aktarıldığını söyledi.

İmamoğlu’nun sözünü ettiği diziye ilişkin Independent Türkçe’ye bilgi veren İmamoğlu’nun danışmanı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, kaynak aktarılan dizinin bu yılın başında final yapan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi olduğunu söyledi.

5 İŞTİRAK DİZİYE 'SPONSOR' OLMUŞ!

Ongun’un geçen hafta Halk TV’de katıldığı programda, Kut’ül Amare dizisine İBB iştiraki Medya A.Ş.’den 12 milyon 750 bin lira aktarıldığını söylemişti. Ancak diziye sponsor olan tek iştirak, Medya A.Ş. değil. KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT da dizinin yayında olduğu dönemde sponsorluk yaptı.

TOPLAMDA 22 MİLYON 750

Ongun, KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT’ın bütçesinden 2 milyon 500 biner lira sponsorluk için Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine aktarıldığını ifade etti. Yani, TRT’de yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden 22 milyon 750 bin liralık sponsorluk geliri elde etti. 34 bölüm yayınlanan dizi, 1. Dünya Savaşı’nda Osmanlı ordusunun İngiliz ordusuna karşı kazandığı zaferi anlatıyordu.

"DİZİYE SPONSOR OLMAK BELEDİYENİN İŞİ Mİ?"

Ekrem İmamoğlu konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: "Bir TRT dizisine 20-25 milyon lira para niye aktarsın İBB. Bir televizyona bir dizi yapılacaksa buna sponsor olmak belediyenin işi mi? Televizyon reklam alır oradan para kazanır. Sadece bir iştirakten 12,5 milyon TL verilmiş. Bunun gibi sorgusuz sualsiz yapılan harcamalarda İstanbul halkının cebinden çıkacak lüzumsuz paraları kurtarıyor ve tekrar İstanbul hakının cebine sokuyorsak, bunu ilk alkışlayacak olan, bu kadim kentin geçmişte belediye başkanlığını yapmış Sayın Cumhurbaşkanı’dır. Sayıştay’dan müfettişler geldi, uzun zamandır gelmemişler. Gelsinler, biz hesabını veririz. Sadece bir iştirakinden 12,5 milyon liralık bir para aktarılmış diziye."


İmamoğlu canlı yayında açıkladı 'İBB bütçesinden TRT dizisine 12,5 milyonluk bütçe niye verilir ki ?'


https://www.birgun.net/haber/imamoglu-nun-ibb-den-para-aktarildi-dedigi-dizi-belli-oldu-269134

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dilipak: Seçim sonrası AKP'de çok ciddi iç hesaplaşma hazırlığı var Tasaruf diyorsunuz, niye 5 yıldızlı otelde toplantı yapıyorsunuz? AKP'li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu istifa ettiren 'sağlık sebebi' meğer buymuş ! Harika bir şiir 'Bağlıyız Atatürk'e ve O'nun Eserine ' Yüreğine sağlık anacığım...!