Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Ağustos 2019 ( 288 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu'nun işten çıkardığı ismin arşivi ortaya saçıldı


İBB'de işten çıkarılan İsmail Er'in sosyal medya arşivinden, çok tartışma yaratacak paylaşımlar ortaya çıktı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Medya A.Ş. personeli 50 kişinin, önceki gün iş akdi feshedilmişti. Kişilerin tek tek aranarak durumun bildirildiği aktarılmıştı.

İşten çıkarılanlardan biri olduğunu ifade eden İsmail Er ise, sosyal medya hesabından, "İBB Medya AŞ’de Aralık 2016’dan beri devam ettiğim Hakediş Şefliği görevime hiçbir gerekçe gösterilmeden yeni yönetim tarafından bugün son verildi. Benimle birlikte 50 mesai arkadaşımın da işine son verildi. Sadece telefonla 'bugün sözleşmeniz fesih edilmiştir' dendi" diye belirtti.

ARŞİVİNDEN NELER ÇIKTI

İBB'de işten çıkarılan İsmail Er'in sosyal medya arşivinden ise, çok tartışma yaratacak paylaşımlar ortaya çıktı.

İsmail Er'in, FETÖ lideri Fethullah Gülen'i övdüğü ve "hocaefendi" ifadesini kullandığı görüldü. 

İsmail Er'in, "Ortama bakıyorsun dersaneler kapanacak, hizmet hareketi bitecek gibi. Bu kadar sığ bir hareket mi ki bu? #HiçDurmadanHizmeteDevam", "Cemaat ve hükümet arasına fitne sokmaya çalışanlar başarısız olacaklar. Zaman gazetesi yazarları buna dahildir", "Din düşmanlığınızı aslında biz cemaate karşıyız diyorsunuz? Cemaat mensubu olmayan bir başörtülüye karşı gelmiceksiniz öyle mi" ve "F. Gülen Hocaefendinin Ergenkon’dan tutuklu olanlar için söylediği sözlerin gerçek olmamasını isterdim" şeklinde ifadeler kullandığı fark edildi.

Yine İsmail Er'in, seçim döneminde; CHP'ye ve Ekrem İmamoğlu'na hakaretler ettiği, Millet İttifakı için ise, "Zillet İttifakı" ifadesini kullanması dikkat çekti.

İşte İsmail Er'in tartışma yaratan bazı paylaşımları:

AÇIKLAMA YAPTILAR

Öte yandan, işine son verilenler, kendilerine gerekçe gösterilmediğini ve haksız işten çıkarmalar olduğunu belirterek, İBB binasının önünde basın açıklaması yaptı. 

İBB'nin Saraçhane'de bulunan yönetim binası önünde toplanan grup adına Mihraban Çetinel basın açıklamasını okudu. Çetinel, "İBB Medya AŞ çalışanları olarak çalıştığımız süre boyunca işimizin hakkını vererek, alın terimizle üretme gayreti içinde olduk. Verilen işleri hakkıyla yaptık. Modyo TV, İBB TV ve diğer yayın mecralarında İstanbullulara haber ve kültür sanat çalışmaları olmak üzere birçok alanda bilgilendirmelerde bulunduk. Biz her zaman emekten ve çalışıp üretmekten yana olduk. Haksız ve sebepsiz bir şekilde, bu şekilde işten çıkarılmış olmamızı şiddetle kınıyoruz. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu seçim döneminde gittiği tüm programlarda, meydanlarda her zaman şunu söylediler; ısrarla kimseyi işten çıkarmayacaklarını. Çıkarmayacaklarını söyledikleri halde bizleri usulsüzce ve hiçbir gerekçe gösterilmeksizin 20 Ağustos 2019 tarihinde, aralarında özel kalem, müdür, şef, kameraman muhabir, editör, teknik ekip ve idari personel olmak üzere 50 çalışanın işine son vermiştir. İş kanunun 29. maddesine göre 184 kişilik bir şirket için yüzde 10'luk işçi çıkarma bile toplu işçi çıkarma sayılırken yüzde 25'i aşan bu işçi kıyımının hiçbir hukuki dayanağı yoktur" dedi. 

"BUNUN MÜCADELESİNİ SONUNA KADAR VERECEĞİZ"

İşten çıkarılan personelden biri olan İsmail Er, "Medya AŞ'de hak ediş şefi olarak görev yapıyordum. Sabah normal işimize geldiğimizde insan kaynakları birimimizden bir telefonla geldi. Tek tek aranarak birime çağrıldık. Yönetimin bizimle devam etmek istemediğini, bu nedenle sözleşmemizde yer alan bir madde gereğince haklarımız verilecek ve işlerinize son verilecek diye açıklama yapıldı. Bunun haricinde herhangi bir açıklama yapılmadan aynı gün sigorta çıkışlarımız da yapılarak, evraklar verildi. Biz bu hukuki mücadelemizi devam ettireceğiz. Çünkü yeni yönetiminde belirtmiş olduğu gibi haksız gerekçeyle, herhangi bir sebep belirtmeksizin bir işten çıkartılma var. Yıllardır bu kurumda hizmet etmiş insanlar var. Herhangi bir soruşturma, bir disiplin suçundan dolayı bir kovuşturmaya maruz kalmadan sözleşmenin haksız gerekçeyle fesih edildiğini kendileri de söylüyorlar. Tek gerekçe 'sizinle çalışmak istemiyoruz'. Saat 08.00'de işe geliyorsunuz, 09.00'da bir telefon, 'Bugün son günün. Saat 17.00'de işten çıkıyorsunuz'. Ve aynı gün saat 17.30 bir mesaj geliyor, sigortadan, 'işvereniniz tarafından neden gösterilmeksizin işinize son verilmiştir' diye. Bu kabul edilebilir bir durum değil. Biz bunun mücadelesini sonuna kadar vereceğiz" diye konuştu. 

İsmail Er açıklamasının ardından işten çıkarılanlara gönderilen mesajı da telefonundan gösterdi.

"HİÇBİR SEBEP GÖSTERİLMEKSİZİN İŞTEN ATILDIK"

7 Eylül'de evlenecek olan Medya AŞ editörü Rümeysa Perçinkaya ve Medya AŞ kameramanı Göktuğ Çakmak da işten çıkarılanlar arasında yer alıyor. Perçinkaya, "Aslında çok hızlı ilerledi. 20 Ağustos'ta SGK'mızın kesildiğini öğrendik. 21 Ağustos'ta imza için çağırdılar. Hiçbir sebep gösterilmeksizin işten atıldık. 2 hafta sonra da düğünümüz var" dedi. Perçinkaya, "Bizi bankamatik memuru olarak nitelendirenler var. Bizim şirkete giriş çıkış saatlerimizi sistemden görebilirler. Böyle bir sistem var. Bunlara da gerçekten gereken yapılacak" şeklinde konuştu. 

Çakmak ise düğün öncesi böyle bir haber aldıklarını belirterek, "Muhabir arkadaşımızla göreve çıkıyorduk, malzemelerimizi hazırladık. Mesaj geldi SGK'dan işi çıkışınız olmuştur diye. İnsan Kaynakları Müdürü ile görüştük. O da 'bir liste var, bu listedeki herkes işten çıkartıldı'" dedi.

Perçinkaya ve Çakmak açıklamalarının ardından davetiyelerini gösterdi. 

"BU KONUDA SESSİZ KALMAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

Muhabir olarak göreve başlayan daha sonra özel kalem ekibine geçen Mihriban Çetinel ise, "Biz toplu şekilde hareket etmeyi düşünüyoruz. Bütün arkadaşlarımızla birlikte hukuki sürecin sonuna kadar gitmeyi, haklarımızın hepsini almayı ve bu konuda sessiz kalmamayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu. 

https://odatv.com/imamoglunun-isten-cikardigi-ismin-arsivi-ortaya-sacildi-22081913.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Önce yerleşime açtılar şimdi de satıyorlar! 9.2 milyon işçi sefalet ücreti alıyor! AKP’li Tevfik Göksu'nun konut işleri! Mansur Yavaş'tan Ankaralılara bir müjde daha!