Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Mayıs 2020 ( 80 izlenme )
Reklamlar

İngiltere’nin iade edeceği ekipmanları AKP’li şirket üretmiş!


İngiltere’nin standartlara uygun olmadığı için iade edeceğini açıkladığı ekipmanları AKP Esenler Kadın Kolları Kurulu üyesinin Mart ayında devraldığı “makine üretim” yetkisine sahip Selegna Tekstil şirketinin ürettiği belirlendi.


İngiltere Nisan ayında Türkiye’den alınan 400 bin adet koruyucu önlüğün güvenlik standartlarına uygun olmadığını ve bu nedenle önlüklerin kullanılamayacağını açıkladı. İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Türkiye’den getirilen önlüklerin İngiltere’deki standartları karşılamadığı, önlüklerin bir depoda bekletildiğini yazmıştı. İngiltere hükümeti de önlüklerin kalite kontrol kriterlerini karşılayamadığını açıkladı. Hükümetin önlükler için ödenen ücretin iadesini talep edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

 

Koruyucu önlükleri satan Selegna Tekstil şirketinin sahibi Naile Düzen AKP Esenler Kadın Kolları üyesi. Şahıs şirketi olarak İstanbul Ticaret Odası’na 31 Ocak 2020’de kaydı yapılan ve sadece 100 TL sermayesi olan Naile Düzen Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret şirketi kuruluyor. Şirketin sahibi Naile Düzen olarak görülüyor. Ticaret Sicil Gazetesi’nin 4 Mart 2020 tarihli nüshasında önce Turan Dişli Makinalar Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nde isim değişikliği yapılarak bu şirket Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret olarak değiştiriliyor. Turan Dişli Makinalar Sanayi isimli şirketin sahibi Şenol Kaya 200 bin TL’lik tek payını Naile Düzen’e devrediyor. Ticaret sicil kayıtlarına göre 4 Mart’ta Naile Düzen ihracat yetkisi olan şirket ile İngiltere’ye 400 bin adet koruyucu önlük üreterek 22 Nisan’da üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’ne ait ibareler olan ürünleri teslim ediyor.

Naile Düzen Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret ismi ile kurulan sermayesi 100 TL olan şirket ile Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Şirketi aynı adreste faaliyet gösteriyor.

https://abcgazetesi.com/ingilterenin-iade-edecegi-ekipmanlari-akpli-sirket-uretmis-105221

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu’ndan Yıldırım’a TV yanıtı: Şartlı evetini kabul ediyorum Halkın Kızılay’a verdiğini, Kızılay AKP’ye verdi! Borsa İstanbul da Erdoğan'ı kandırmış! Bütçeyi tarumar edecek oy yatırımı!