Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Ocak 2018 ( 66 izlenme )
Reklamlar

İran’da kritik gelişme! 10 binlerce kişi sokakta…

İran devlet televizyonu, bu sabah on binlerce rejim destekçisi kişinin İran genelindeki birçok kentte gösteriye başladığını duyurdu.

İran’da geçen hafta perşembe gününden beri devam eden eylemlerin nereye evrileceği dünyanın gündeminde. En az 27 kişinin öldüğü söylenen protestolar ülkede büyük bir iç karışıklığa neden oluyor.

İRAN DEVLET TELEVİZYONU DUYURDU

İran devlet televizyonu ise bu sabah on binlerce rejim destekçisinin hükümeti destekleyen gösterilerde bulunmak için çok sayıda kentte sokağa çıktığını duyurdu.

Birçok kentte gösterilerde, “Liderimiz, hazırız” ve “İsyancılara ölüm” sloganı atıldığı gözlendi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, dün yaptığı açıklamada, İran’ın düşmanlarının ülkede isyan ve karışıklık çıkardığını öne sürmüştü. İran çapında başlayan rejim destekçisi eylemler Hamaney açıklamalarından sonraki gün meydana geldi.

http://halktv.com.tr/iranda-kritik-gelisme-10-binlerce-kisi-sokakta-272889

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oyunuzun yarısını AKP’ye yarısını MHP’ye verebileceksiniz! Geçersiz oy yok! SGK'da fazladan 9 milyar liralık açık çıktı! Dünya Kadınlar Gününde, Türkiye'de Kadın Olmak... CHP bu görüntüler ile itiraz etti, video hızla silinmeye başlandı ! 'Sandık başkanı Evet basılı mühürsüz pusulaları mühürlüyor !'