Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Kasım 2020 ( 7 izlenme )
Reklamlar

"İranlı kadın öğretmen, geri gönderme merkezinde cinsel istismara uğradı"


Türkiye'ye düzensiz göçmen olarak geldikten sonra Van'da gözaltına alınan İranlı bir kadın öğretmenin, geri gönderme merkezinde iki güvenlik görevlisi tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Güvenlik görevlileri tutuklandı.İran’dan düzensiz göçmen olarak Türkiye’ye gelen Z.N. isimli 36 yaşındaki kadın öğretmen, haziran ayında Van Otogarı’nda gözaltına alındı. Van Emniyet Müdürlüğünde 12 gün tutulan Z.N., ülkesine iade edilmek üzere 10 Temmuz’da Geri Gönderme Merkezi’ne nakledildi.

Şüpheliler tutuklandı

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Z.N. burada iki güvenlik görevlisinin cinsel istismarına maruz kaldı. 24 Temmuz’da çevirmen aracılığıyla şikâyetçi olan Z.N., iki güvenlik görevlisini kamera kayıtları vasıtasıyla teşhis etti. Şüpheliler suçlamaları reddetti ancak tutuklandılar.

Duruşma 26 Kasım'da

Van 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde nitelikli cinsel istismar iddiasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması 26 Kasım’da görülecek ama Z.N.’nin nerede olduğu bilinmiyor. Avukat Mahmut Kaçan, kadın öğretmenin İran’a geri döndüğünü söyledi.

https://halktv.com.tr/iranli-kadin-ogretmen-geri-gonderme-merkezinde-cinsel-istismara-ugradi-439910h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"AKP, ekonomik krizle iktidardan düşerse tasfiye sürecine girer; Yüce Divan da cabası" VIP krizi çıkaran Ordu Valisi'ni bir de buradan okuyun! 'Zindaşti ile bir kez görüştüm' demişti, HTS kayıtları Kuzu'yu yalanladı! AKP seçmeni de tepkili! Türkiye'de vatandaşların yarısı en az bir faturasını ödeyemiyor!