Anasayfa1
23 Mayıs 2024 ( 14 izlenme )
Reklamlar

İranlı o öğretmen tutuklandı!


Çekmeköy'de, özel bir okulda öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yabancı uyruklu öğretmen tutuklandı. Öğretmenin aktif oturum izninin olduğu ancak çalışma izninin bulunmadığı tespit edildi.


Olay Çekmeköy’de bulunan özel bir okulun kampüsünde meydana geldi. İranlı Bahman Ghanizadeh isimli kişi yaklaşık 3 ay önce bu okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Görev yaptığı süre boyunca 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm öğrencilerin dersine girdi. Geçtiğimiz hafta ise üç çocuk öğretmenlerine giderek Ghanizadeh’in cinsel tacizine maruz kaldıklarını anlattı.

Bu konuya ilişkin idari bir soruşturma başlatıldı, konu Emniyet’e bildirildi ve öğretmenin iş akdi feshedildi. Ancak diğer velilere bu durum haber verilmedi. Olay ise veli gruplarında patlak verdi. Çocuklarını sorguya çeken veliler kendi çocuklarının da öğretmen dehşetini yaşadığını öğrendi. Veliler Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak olayı anlattı.

100 veli bugün okula giderek “hesap sordu.” Ancak okul müdürü ise şüphelinin iş akdini feshettiklerini açıkladı.

TUTUKLANDI

Öğrenciler, Bahman G.'nin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Öğrenciler durumu ailelerine de anlattı. Öğrencilerin ailelerinin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri şüpheli Bahman G.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Ardından tutuklandıç

574011.jpg

ÇALIŞMA İZNİ YOKMUŞ

Yapılan incelemelerde şüphelinin 03 Kasım 2024 tarihine kadar aktif olarak oturum izninin bulunduğu ancak çalışma izninin olmadığı anlaşıldı.

Öte yandan okul idaresi hakkında suçu bildirmeme ve kaçak işçi çalıştırmaktan adli ve idari işlem başlatıldı. Şüpheli, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan hakkında yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

574012.jpg

halktv.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adnan Oktar yapılanması çözüldü! O isim yapılanmanın tamamını anlattı! Vatandaş park yapılması için araziyi belediyeye verdi, belediye 3 bin ağacı keserek bakın ne yapacak! ‘Gerçek enflasyon rakamları açıklansın dolar aşkı biter’ Esenler Otogarı tamamen İBB'ye geçti; İlk indirim yapıldı!