Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Ocak 2019 ( 63 izlenme )
Reklamlar

İş kuyruğundaki yurttaşlar sokaklara sığmadı

Gaziantep’te bin 500 kişinin alınacağı 6 aylık geçici iş için binlerce vatandaş başvuru yapınca İş-Kur İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Mahalle boyu uzanan kuyruğun ucu bucağı görünmezken, sıranın kendisine gelmesini bekleyen vatandaşlar sokaklara sığmadı. 


Gaziantep’te çeşitli kurumlarda farklı pozisyonlarda çalıştırılmak üzere bin 500 kişinin işe alınacağını duyan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren İş-Kur İl Müdürlüğüne akın etti. İşkur'un Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 6 ay geçici olarak işe alınacak kişilerin belediyeler, adliye, hastaneler ve diğer kamu kurumlarında çalıştırılacağı belirtildi. 


İş başvurusunun 7 Ocak 2019 tarihine kadar süreceği ve işe alınacak kişilerin başvuru tarihinin bitiminin ardından açıklanacağı vurgulandı.


http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/1190021/is_kuyrugundaki_yurttaslar_sokaklara_sigmadi.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan, 15 Temmuz kumpası sonrası yeni kumpas sinyalleri geliyor ! Yandaş pazarcı hem işlerden şikâyetçi hem de 'Hükümetin suçu yok, felaketler tufanlar yüzünden fiyatlar yüksek' diyor ! Üst üste üç kez Erdoğan'a oy verdiğini söyleyen vatandaş da 'Hayır' diyor 'Yürütemiyorsan bırak. Tek adam mı olur, Demokrasi var !' Bankalara devredilmişti: Türk Telekom 1.4 milyar lira zarar açıkladı!