Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Aralık 2017 ( 181 izlenme )

İşitme engelliyi santrala atayanlar görevden alındı!

Engelli kadrosunda çalışan yurttaşı, telefon santralına atayan iki yöneticinin görevine son verildi.Yurttaşın disiplin cezası da iptal edildi

Antep’in en büyük devlet hastanesi olan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ileri derecede işitme kaybı olan yurttaşı hastanenin telefon santraline atayan iki yetkili görevinden alındı.

BirGün’ün kamuoyunun gündemine getirdiği skandalda, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin engelli kadrosunda çalışan 48 yaşındaki yurttaş Erol Bahri Tekeoğlu, hastanenin telefon santraline atandı ve telefon konuşmalarını duyamadığı için görevini yerine getiremedi. Aynı hastaneden iki kulağındaki ileri derecedeki işitme kaybına ilişkin rapor alan Tekeoğlu, buna rağmen hastanenin İdari ve Mali İşler Müdür Vekili Fatma Gündüz tarafından bu göreve getirildi. Görevini yerine getiremediği için iş yerine gidemeyen Tekeoğlu hakkında hastane yönetimi bir de soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde Tekeoğlu’na içeriği açıklanmayan disiplin cezası verildi.

Vali cezayı iptal etti
Konuya ilişkin haberimizin tartışmalara neden olması sonucu Antep Valisi Ali Yerlikaya, Tekeoğlu’nun disiplin cezasının iptal edilmesine yönelik karar verdi. Tekeoğlu’nun aldığı disiplin cezası uygulamadan kaldırıldı ve sicilinden bu ceza silindi. Görevini yerine getiremediği için evinden çıkamayan engelli yurttaşın yeni bir göreve atanmasına karar verildi. Tekeoğlu’nun yeni görev yeri daha sonra açıklanacak.

İki isim görevden alındı
Tekeoğlu’nun cezasının kaldırılmasının ardından atama kararında imzası bulunan İdari ve Mali İşler Müdürü Vekili Fatma Gündüz ile İdari ve Mali İşler Müdürü Selahattin Gür’ün görevine son verildi. Edinilen bilgilere göre yayımlanan atama listesinde Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni İdari ve Mali İşler Müdürlüğü’ne Zafer Sericik getirildi.

https://www.birgun.net/haber-detay/birgun-ortaya-cikarmisti-isitme-engelliyi-santrala-atayanlar-gorevden-alindi-195874.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir