Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Aralık 2017 ( 56 izlenme )
Reklamlar

İsrail’de Türk bayrağı baskılı tişört giyen iki Türk gözaltına alındı!

İsrail'de akşam namazından sonra Mescid-i Aksa’nın Kattanin (Pamukçular) Kapısı'nda bir grup Türk vatandaşıyla İsrail polisi arasında yaşanan arbedede iki Türk’ün gözaltına alındığı bildirildi.

TÜRK BAYRAĞI TİŞÖRTLÜ VE FESLİ TÜRKLER MESCİD-İ AKSA’YA GİRMEYE ÇALIŞTI

Görgü tanıklarının aktardığı bilgiye göre, Türk bayrağı baskılı tişört giyen ve fes takan, aralarında çocukların da bulunduğu bir grup Türk vatandaşı Mescid-i Aksa’ya çıkan Pamukçular Çarşısı’nda İsrail polisi tarafından durduruldu ve Harem-i Şerif’e girmeleri engellendi.

TÜRK BAYRAĞI TİŞÖRTLERLE MESCİD-İ AKSA’YA GİRMEYE ENGEL

İsrail polisinin, Türk vatandaşlarını durdurarak Türk bayrağı baskılı tişörtleri çıkarmalarını aksi takdirde Mescid-i Aksa’ya giremeyeceklerini söylediği belirtildi.

İKİ TÜRK GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine tepki gösteren gruba, İsrail polisinin müdahale ettiği ve yaşanan arbedenin ardından iki Türk vatandaşının gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan Türklerin, Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için Belçika’dan geldikleri ve çifte vatandaşlık sahibi oldukları öğrenildi.

İsrail polisi şu ana kadar olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmazken, gözaltına alınan Türklerin Abdullah Kızılırmak ile Mehmet Kargılı olduğu belirtildi.

http://halktv.com.tr/israilde-iki-turk-gozaltina-alindi-268188

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Taş ocağını büyütmek isteyen firma yetkililerini köylüler ‘kapıdan kovdu’ Sarraf’ın akıbeti sorulan Çavuşoğlu: Cezaevinde mi, ev hapsinde mi, bilmiyoruz Sayıştay: AVM tabela geliri İBB’nin olmalı CHP'li Özcan: Bilal Erdoğan ABD'deki evini zararına sattı