İstanbul Arnavutköy'de yüzlerce yasa dışı göçmen polis baskınından böyle kaçtı!

16 izlenme 26 Mart 2022
Reklamlar

Arnavutköy'de polis ekipleri, yabancı uyruklu yasa dışı göçmenler bir tıra bindirildiği sırada baskın yaptı. Polisten kaçan yüzlerce göçmenin mahalle aralarına koştuğu görüntüler cep telefonu kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Haraççı Mahallesi'nde yüzlerce yasa dışı göçmenin bir tıra bindirildiği ihbarı üzerine harekete geçti. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler gelmeden önce yola çıkan göçmenlerin tıra bindirilişi çevredeki vatandaşlar tarafından görüntülenirken, polis ekiplerine haber verildiği anlaşılınca söz konusu tır olay yerinden uzaklaştı. Geride kalan yüzlerce Pakistan uyruklu kişi ise mahalle aralarına doğru kaçmaya çalıştı.

Göçmenlerin tıra bindirildiğini fark eden ve polis ekiplerine haber veren Bünyamin Güngör, “Evin içinden 200 veya 300 kişiye yakın insan çıktı, bir kısmını polis yakaladı bir kısmı Arnavutköy'e dağıldılar. Polis ekipleri hala kaçanların peşinde. Biz şüpheleniyorduk, şüphelerimiz doğru çıktı” dedi.

İHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müjdat Gezen'den çok konuşulacak Binalı Yıldırım taklidi! 'En düşük fiyatı biz vermişiz. Zaten bizden başka katılan olmadı' Borç dağ gibi ama Erdoğan posteri için para var! Berna Laçin: Partiler yok oluyor ama tiyatro her zaman var ‘Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz çok mu?’ diyen başkan geri adım attı!