Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Aralık 2019 ( 23 izlenme )
Reklamlar

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne haciz işlemi yapıldığı ortaya çıktı


Halkbank tarafından hisselerine el konulan İstanbul Şehir Üniversitesi'ne haciz yapıldığı ortaya çıktı.AKP’den ayrılıp parti kuracağını açıklayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na ait İstanbul Şehir Üniversitesi’nin malvarlıklarına Halkbank tarafından tedbir konmuştu.

Gazeteci Dinçer Gökçe, sosyal medyada yaptığı açıklamada, kasadaki 6 bin 390 TL'nin yanı sıra çok sayıda eşyanın da haczedildiğini belirtti.

Gökçe, haciz tutanağıyla birlikte şu mesajları paylaştı:

“Halkbank'a olan 417 milyon liralık kredi borcu ile siyasetin de gündeminde olan İstanbul Şehir Üniversitesi'nde dün haciz işlemi yapıldı. Bir promosyon firması, ödemesini tahsil edemeyince üniversitenin binasında dün fiili haciz yaptı. Kasadaki 6.390 TL'nin yanı sıra bazı eşya da haczedildi. Kasadaki para dosyaya alınırken, eşyalar yeddi emin olarak üniversitenin mali işler direktörüne yeddi emin olarak teslim edildi. Üniversiteye ait görünen Tuzla ve Kartal'daki 16 parsele de haciz şerhi işlendi.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1707604/istanbul-sehir-universitesine-haciz-islemi-yapildigi-ortaya-cikti.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na bir dava daha! AKP'nin ektiği kin ve nefret tohumları sonuç vermeye başladı ! Hasan Mezarcı hakkında soruşturma başlatıldı Akp'de sular durulmuyor: İstifalar art arda geliyor!